SEHA: Zagreb prejak za Borac m:tel

Rukometaši Borca m:tel poraženi su od Zagreba sa 35:21 u meču 6. kola SEHA lige.

SEHA: BORAC - Zagreb uživo Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Banjalučaninisu uspjeli da iznenade favorizovani PPD Zagreb koji je u Boriku nastavio sjajnu formu.

Poslije 60 minuta igre: Borac m:tel - PPD Zagreb 21:35 (12:17)

Boris Dvoršek nije imao najsrećniji debi na mjestu trenera RK Borac m:tel. Poražen je ubjedljivo od svoje bivše ekipe i evidentno je da će trebati Borcu još dosta vremena da se uigra.

Pred ovaj meč rukometaši Borca najavljivali su da će popraviti utisak poslije ne baš dobrih igara u kvalifikacijama za Ligu šampiona i SEHA ligi, ali prikazana igra nije bila na nivou koji je očekivalo oko hiljadu gledalaca u banjalučkom Boriku.

Istina, protivnik je bio potpuni favorit, ali ekipa Borca mnogo je griješila, pogotovo u napadu, dok u odbrani nije uspjevala da zaustavi kontre Zagrepčana, ali ni akcije iz kojih su pogađali.

Odsustvo Ratka Nikolića, koji nije igra najvjerovatnije zbog povrede, dalo je mnogo prostora bivšem igraču Borca Stanku Sabljiću koji je sa šest golova uz Šebetića i maestralnog Stevanovića na golu vodio Zagreb do pobjede.

Iskusni Trivundža bio je najefikasniji kod Borca sa četiri gola, dok Bojinović, od koga se mnogo očekuje nije mnogo pružio, iako je za razliku od nekih mečeva u dosadašnjem dijelu sezone imao solidnu minutažu.

Tek četiri minuta prije kraja postigao je svoj prvi i jedini gol na meču, ali ni ostali igrači Borca nisu se istakli.

Odbrana Zagreba potpomognuta odbranama Stevanovića odlično je funkcionisala i omogućavala brze kontre, a njih je često završavao Kontrec koji je postigao pet golova.

Gosti su vodili od početka i već na poluvrmeenu pri vođstvu  17:12 nagovještavao se pobjednik, a poslije desetak minuta u drugom dijelu sve je bilo riješeno. Zagreb je otišao na dvocifrenu prednost i ostatak meča bio je rutina za učesnika Lige šampiobna.

Sljedeći meč u SEHA ligi Borac igra 12. oktobra protiv Meškova u Bjelorusiji, u koju će otići najvjerovatnij direktno iz Norveške, gdje će dva dana ranije odigrati protiv Hasluma prvi meč drugog kola EHF kupa.

TOK MEČA:

DRUGO POLUVRIJEME:

KRAJ

Horvat u posljednjem minutu zabija za 35:21.

Trivundža pogađa prečku, kontra Zagreba koju golom završava Kontrec - 34:21.

Stevanović brani, a Sabljić povećava na 33:21. u igru se vratio isključeni Trivundža.

Šebetić svojim šestim golom dovodi Zagreb na "plus 11" - 32:21.

Bojinović u 56. minutu postiže svoj prvi gol.

Isključenje za Sabljića.

Tin Kontrec iz kontre povećava na 31:19. Nema nikakvih dilema o pobjedniku.

Sabljić ponovo pogađa za 30:19.

Zagreb je propustio prvu priliku da ode na dvocifrenu prednost, ali je poslije promašaja Bojinovića Sabljić pogodio - 29:19.

Ponovo je devet razlike, pogodtio je Šebetić.

Stevanović je nesavladiv, njegova 16. odbrana.

Ivanišević brani pokušaj Sabljića, ali lopta dolazi do Vukića koji pogađa za 26:18.

Golom Mikića Borac je smanjio na 25:18.

Stevanović se razbranio na golu Zagrepčana koji odlaze na čak devet golova prednosti - 25:16.

Janković konačno postiže pogodak za Borac - 22:15.

Raković pogađa za 22:14

Borac je u dva navrata smanjio na minus četiri, ali gosti su poveli prvo sa 19:14, a potom Lovro Mihić pogađa za najveću prednost 21:14.

PRVO POLUVRIJEME

Kraj prvog poluvremena

Nova, 11. po redu odbrana golmana Borca.

Ivanišević brani, a Šekarić poslije brze kontre pogađa za 17:12.

Janković je izborio sedmerac, Trivundža je ušao s klupe da ga izvede i pogodio - 17:11.

Nekadašnji rukometaš Borca Stanko Sabljić pogađa za 17:10.

Janković nije pogodio, Zagreb u napadu

Sada je plus šest - 16:10 za Zagreb.

Dva vezana gola Zagreba za najveću prednost - 15:10. Ćelić je u međuvremenu pogodio prečku.

Ćeranić pogađa za 13:10.

Zagreb iz kontre povećava na 13:9.

Nova odbrana Ivaniševića, ali Borc ne koristi napad.

Poslije 12:8, Trivundža sa sedam metara smanjuje na 12:9.

Mikić smanjuje na 11:8.

Tibora Ivanišević sprečava da se gosti potpuno odlijepe, upisao je šestu odbranu.

Zagreb održava "plus 4", sada je 11:7

Mini serijom 2:0 Zagreb ide na 9:5, a trener Borca traži tajm aut.

Zagreb je brzo poveo 5:2, a potom i 7:5.