EHF KUP: Pobjeda Borca m:tel u Norveškoj!

Rukometaši banjalučkog Borca m:tel napravili su "brejk" u prvom meču drugog kola EHF Kupa savladavši Haslum u Norveškoj 29:28!

EHF Kup: RK Haslum RK Borac 28:29 Izvor: MONDO

Izvor: MONDO

Borac m:tel je dobro počeo takmičenje u EHF kupu.

U prvom meču drugog gola u meču igranom u Norveškoj:

Haslum - Borac m:tel 28:29 (9:17)

Iako rezultatski tijesna, velika pobjeda banjalučkog Borca, koji je poslije neuspjeha u kvalifikacijama za Ligu šampiona i blijedih partija u SEHA ligi konačno zaigrao kako zna i došao do pobjede.

Mogla je ona da bude mnogo ubjedljivija, jer je Borac dobrim dijelom utakmice imao i osam golova prednosti.

Poslije 5:5 Borac je preuzeo inicijativu i svo vrijeme vodio, predvođen odlično raspoloženim golmanom Tiborom Ivaniševićem, ali i Bojinovićem i Mikićem.

Poslije prvih 30 minuta igre u Narderud Areni pred oko 700 gledalaca Borac je imao osam golova prednosti, i tu prednost održavao je sve do posljednjih pet minuta, kada su domaći rukometaši uspjeli da uvedu utakmicu u potpunu neizvjesnost.

Pomalo umorni rukometaši Borca dozvolili su Haslumu da se sa 29:24 vrate na 29:27, uspio je Haslum u posljednjim sekundama i da zabije za 29:28 iz sedmerca, ali nije bilo više vremena.

Borac je došao do pobjede u prvom meču drugog kola EHF Kupa, a revanš je na programu za sedam dana.

Sudeći prema statistici, presudilo je iskustvo Borca, jer su najefikasniji kod Banjalučana bili Bojinović sa šest golova, Nikolić i Mikić sa po pet, te Trivundža, obradović i Vujović sa po tri postignuta gola.

Kod Hasluma najefikasniji su bili Nifjal sa sedam golova, te Šiningsen, Pedersen i Sendena sa po četiri.

TOK MEČA:

DRUGO POLUVRIJEME:

Trivundža postiže gol za 18:9, Norvežani uzvraćaju.

Tibor pri rezultatu 18:10 brani kontru Norvežana, na drugoj strani Nikolić pogađa nešto kasnije za 19:11.

Borac vodi 20:12 golom Bojinovića.

Ivanišević brani zicer, odličan dan golmana Borca!

Isključenje za Haslum.

Norvežani sa igračem manje smanjuju na 20:13, u toku je 37. minut.

Obradović dovodi Borac na 21:13.

Borac ima 22:14 i napada, ali nije iskoristio priliku da ode na "plus devet", Nikolić je napravio "korake".

Igra se 42. minut, Borac m:tel vodi 24:17.

Poslije vođstva Borca 25:17, Haslum je napravio mini- seriju i došao na 25:20. Uslijedio je naravno tajm aut Borca.

Potez Dvoršeka nije dao rezultat, Haslum smanjuje na minus četiri - 25:21.

Borac je potpuno stao, Haslum to koristi i smanjuje na 25:22.

Konačno gol Borca! Strelac je Vujović.

Poslije gola Nikolića za 27:23 Haslum sa igračem manje.

Haslum kompletan smanjuje na 27:24, u toku je 55. minut.

Kakav pogodak Vujovića. Pogodio je bek Borca sa deset metara za 28:24.

Tri minute je do kraja. Efendić brani pokušaj Hasluma, Borac u napadu.

Vujović! Borac je opet na plus pet - 29:24.

Smanjuje Haslum na 29:25, sada i na 29:26. Borac treba još malo da izdrži!

Minut je do kraja Norvežani su smanjili na 29:27. Borcu treba gol!

Trener Borca Dvoršek traži tajm aut. Do kraja je 45 sekundi.

Poslije pola minute igre, Haslum zove tajm aut. ostalo je još samo 15 sekundi.

Sedmerac za Haslum i isključenje za Borac. Pogađaju Norvežani za 29:28.

KRAJ! Borac je pobijedio 29:28!

PRVO POLUVRIJEME

Hslum je poveo iz kontre, a Bojinović je izjednačio.

Norvežani prave mini-seriju 3:0 i odlaze na 4:1.

Konačno gol za Borac za prekid naleta Norvežana postiže Mikić.

u toku je 11. minut igre, a rezultat je 5:5

Borac je imao igrača manje ali to se nije odrazilo na rezultat.

Banjalučani su poveli 6:5.

Sedmerac za Borac i isključenje jednog domaćeg igrača. Bojinović pogađa za 7:5.

Iskusni Bojinović postiže još jedan gol, ovog puta za vođstvo Borca 8:6.

Borac je na "plus tri", Obradović je pogodio za 9:6 i Norvežani su prinuđeni da traže tajm aut.

Tibor Ivanišević upisao je novu odbranu.

u 18. minutu sedmerac za Borac, Bojinović pogađa za 10:6. To je njegov treći gol.

Nova odbrana Ivaniševića.

Obradović pogađa za "plus pet " Borca m:tel, sada je 11:6 za Banjalučane.

Igra se 12. minut, sada je 12:7 za Borac.

Haslum u kontri, ali Ivanišević brani.

Mikić pogađa za 13:7, igra se 25. minut.

Haslum, smanjuje na 13:8, a potom Stanković vraća na plus šest - 14:8.

Poslije tajm auta koji je zvao trener Borca Boris Dvoršek, Haslum pogađa za 14:9.

Borac ne staje, Stanković i Mikić iz kontre su precizni i sada je 16:9.

Zadnji minut, BOrac pogađa za 17:9, a Ivanišević brani zadnji napad Hasluma.

Kraj prvog poluvremena, Borac ima sjajnih 17:9!