Jelena Živković bez promašaja protiv Italije!

Ženska rukometna reprezentacija Srbije kao gost savladala Italiju u 2. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016.

Ženska rukometna reprezentacija Srbije kao gost savladala Italiju  Izvor: MN PRESS

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je u Andriji Italiju 32:19 (15:10) u drugoj utakmici Grupe dva kvalifikacija za Evropsko prvesntvo 2016. godine.

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Jelena Živković sa osam golova, bez promašaja, dok je jedan manje postigla Katarina Krpež.

Reprezentaciju Italije predvodila je Anika Najdervajser sa osam golova, a Laura Rotondo postigla je tri.

Sve do 20. minuta viđena je izjednačena utakmica, da bi potom izabranice Saše Boškovića napravile seriju 4:0 i stekle pet golova prednosti, koju su u nastavku susreta samo uvećavale za drugu pobedu u kvalfikacijama.

Srbija je u prvom kolu savladala Ukrajinu 34:25, pa se tako posle dve utakmice nalazi na deobi prvog mesta sa Češkom, koja takođe ima četiri boda, dok su Italija i Ukranija bez bodova.

Narednu utakmicu u okviru kvalifikacija za šampionat Evrope, izabranice Saše Boškovića igraće 9. marta 2016. godine u gostima protiv Češke.

Plasman na kontinentalni šampionat izboriće dve prvoplasirane ekipe iz kvalifikacione grupe, dok će trećeplasirana igrati u baražu.