Težak poraz Borca m:tel u Brestu

Rukometaši Borca ubjedljivo su poraženi od Meškov Bresta u okviru SEHA lige. Bjelorusi su slavili rezultatom 42:18.

SEHA: Borac izgubio od Meškov Bresta 42:18 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Teška utakmica prije dva dana, naporno putovanje te vrlo jak protivnik kumovali su porazu Borca u Bjelorusiji.

Samo dva dana poslije pobjede nad Haslumom u Norveškoj u okviru EHF kupa Borac je igrao meč u 1800 kilometara udaljenom Brestu.

Meškov je opravdao ulogu favorita i sa ubjedljivih 42:18 savladao Borac u čijim redovima nije bilo Mladena Bojinovića.

Već u prvih pet minuta Meškov Brest je prelomio utakmicu vođstvom 5:0, a prednost Bjelorusa samo je rasla i na poluvremenu je iznosila 24:10.

U nastavku ista slika na terenu i domaći rukometaši stigli su do ubjedljivih 42:18, zahvaljujući nekolicini vrlo raspoloženih igrača.

Baranau je postigae sedam, Šumak šest, a Kulak i Šilovič po pet golova uz sjajne golmane Čarapenku i Patotskog koji su upisali po 11 odbrana.

Kod Borca najefikasniji je bio Stanković sa pet golova, dok je Janković postigao tri.