SEHA: Častan poraz Borca m:tel

Banjalučani poraženi u Slovačkoj 27:26 u zaostalom meču prvog kola SEHA lige.

Tatran- Borac m.tel Izvor: Vedran Ševčuk/MONDO

Tatran je u Prešovu savladao Borac m:tel 27:26 u zaostalom meču prvog kola SEHA lige.

Borac m:tel nakon sedam odigranih kola je posljednji na tabeli sa samo JEDNIM osvojenim bodom.

U gostima tim Borisa Dvoršeka je odigrao dobar meč protiv favorizovanog rivala. Borac se nije predavao ni u jednom momentu.

U posljednja dva minuta ušli su sa egal rezultatom 26:26. Ipak domaća ekipa, odnosno Hrstika je uspio da postigne gol i donese svom timu trijumf.

Ovo je bio deveti meč ovih rivala. Borac za sada ima dva trijumfa. Jednom su slavili u Banjaluci, a jednom u Slovačkoj.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Radoslav Antl sa osam golova iz osam pokušaja. Dominik Krok je postigao gol manje.

U ekipi Borac m:tela Srđan Trivundža je postigao sedam, a Branislav Obradović i Mirko Mikić po četiri.

TOK MEČA

Pobjeda šampiona Slovačke. Šteta jer je Borac pružio sjajan otpor.

Posljednji minut. Hrstika za 27:26.

Dva minuta su do kraja. Tatran imao dva gola prednosti, ali Mikić i Janković donose izjednačenje.

Na šest minuta prije kraja je izjednačeno 24.24.

Deset minuta prije kraja je neriješeno 22:22. Stefan Janković postigao pogodak za izjednačenje.

Borac se ne predaje.

Mikić i Obradović pogađaju i u 47. minutu je 21:20 za Tatran.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Serija Tatrana se nastavlja. Sada je 20:17. Samo dva gola Borca u drugom dijelu za 11 minuta.

Tatran konkretniji , prave seriju 5:2 i u 37. minutu je 17:17.

Odlična igra Borca u prvom poluvremenu.

Banjalučani poslije 30. minuta igre vode 15:12. Golman Ivanišević ima deset odbrana, a najbolji strijelci su Trivundža sa šest i Obradović, Šekarić i Mikić sa po dva gola.

Srđan Trivundža igra odličan meč za sada. Zahvaljujući njegovim golovima  Borac je u 22. minutu prišao na 11:10.

Domaća ekipa pravi seriju 7:1 i u 15. minutu vode 8:5.

Antl, Hrstka i Savodi uzvraćaju i u sedmom minutu je 4:4.

Tatran prvi postiže gol, a onda serija Borca 4:0. Golove za šampiona BiH postigli su Šekarić, Janković i Trivundža (2)