Hamilton treći put svetski šampion!

Fetel pokušao u poslednjem krugu da obiđe Rozberga i tako odloži proslavu Hamiltonove titule, međutim to se nije desilo. Luis treći put!

Luis Hamilton treći put!

Britanski vozač pobedom u Teksasu osvojio je svoju treću titulu u Formulu 1 tri trke pre kraja!

"Najbolji momenat u mom životu. Hvala vam mnogo momci, hvala mojoj porodici", govorio je Luis Hamilton preko radio veze u suzama, dok je slavio svoju 43. pobedu i treću titulu.

Pored Hamiltona na podijumu su se našli i drugoplasirani Niko Rozberg i trećeplasirani Sebastijan Fetel.

Četvrti kroz cilj prošao je vozač ekipe Toro Roso Maks Verštapen, peti je bio Serhio Peres iz Fors Indije, a šesti kroz cilj prošao je Dženson Baton iz Meklarena. Bodove su još osvojili Karlos Sainc iz ekipe Toro Roso, Pastor Maldonado iz Lotusa, vozač Zaubera Felipe Nasr i Danijel Rikardo iz Red Bula.

Hamiltonu je do titule prvaka "pomogao" i klupski kolega Niko Rozberg koji je uspeo da zadrži nalete Sebastijana Fetela iz Ferarija i osvoji drugo mesto u Ostinu, a upravo je njega Hamilton zaobišao na startu trke, pošto je Rozberg počeo sa "pol pozicije".

Hamilton je ostvario 43. pobedu u karijeri, iza njega ostao je Fetel sa pobedom manje, a ispred su samo Mihael Šumaher sa 91 trijumfom i Alan Prost sa 51.

On je tako tri trke pre kraja stekao nedostižnih 76 bodova prednosti u šampionatu i postao prvi Britanac koji je uspeo da odbrani šampionsku titulu.