Meksiko dočekao Formulu 1!

Niko Rozberg pobednik je prvog Gran prija Meksika posle 23 godine, ispred novog-starog prvaka Luisa Hamiltona.

Vozač Mercedesa Niko Rozberg trijumfovao je na stazi Ermanos Rodrigez u Meksiko Sitiju, gde je posle duge pauze obnovljena tradicija trka Formule 1 u Meksiku.

Trka nije imala uobičajeno veliki takmičarski naboj, jer su Luis Hamilton u pojedinačnoj i Mercedes u konkurenciji konstruktora već odbranili titule osvojene 2014, ali se publika postarala da spektakl ne izostane.

Hamilton je, čak, po intenzitetu emocija sa tribina, uporedio događaj sa fudbalskom utakmicom.

Posebnu draž dalo je pojavljivanje legendarnog Najdžela Mensela, koji je kao pobednik poslednje trke u Meksiko Sitiju (1992) intervjuisao vozače na podijumu.

Osim Rozberga, tamo su se našli Hamilton, koji je prošao kroz cilj nepune dve sekunde kasnije, odnosno Vilijamsov Finac Valteri Botas (zaostao 14,5 sekundi) kao trećeplasirani.

Četvrto i peto mesto zauzeli su Danil Kvjat i Danijel Rikardo iz Red Bula, Felipe Masa (Vilijams) bio je šesti, a na sedmom i osmom mestu vozače je imala Fors Indija - Nika Hulkenberga i ljubimca meksičke publike Serhija Pereza.

Rozbergu je ovo četvrta pobeda u aktuelnom šampionatu, ali prva posle 21. juna, kada je slavio na Red Bul Ringu u Austriji.

Kako Sebastijan Fetel (Ferari) nije završio trku, Rozberg je izbio na drugo mesto u generalnom plasmanu i uoči poslednja dva Gran prija - u Sao Paulu 15. novembra i Abu Dabiju 29. novembra - postao favorit za drugo uzastopno zvanje vicešampiona.

TABELA: Hamilton 345, Rozberg 272, Fetel 251, Botas 126, Raikonen 123, Masa 117, Kvjat 88, Rikardo 84, Perez 68...