Francuska nikada nije ovako razbila Srbiju!

Srbija ubedljivo poražena od Francuske u 2. kolu Grupe A na Evropskom prvenstvu u Poljskoj. Sa Makedonijom u utorak za prolaz u drugi krug.

Uskoro opširnije...

Srbija - Francuska!

Sve je pred duel u Kravoku na strani "galskih pelova". Tradicija, kvalitet, kao i činjenica koja izaziva strahopoštovanje - "orlovi" će na megdan apsolutnom vladaru planete, aktuelnom svetskom, evropskom i olimpijskom šampionu.

Imaju li snage učenici Dejana Perića za još jednu veliku predstavu, sličnu onoj protiv Poljske, i mogu li u egalu da sačekaju finiš meča sa Francuskom? Odgovore na ova pitanja znaćemo vrlo brzo.

Rezultati

U svakom slučaju, Francuska je pobedila Makedoniju na otvaranju, ali nije oduševila. Srbija je izgubila od Poljske, a bila je odlična.

Na tri najveća takmičenja, svetskim i evropskim prvenstvima, odnosno olimpijskim igrama, naša rukometna reprezentacija se od 1998. godine sastajala sa Francuskom sedam puta i zabeležila dve pobede. Nijedan duel nije okončan remijem.

Svakako, najznačajniju pobedu naš tim je ostvario na Igrama u Sidneju 2000, kada je selekcija SR Jugoslavija pružila maestralnu partiju i u četvrtfinalu eliminisala favorizovane "trikolore" pobedivši ih 26:21.

Prvu pobedu ostvarili smo na Evropskom prvenstvu 1998. godine 28:22.

Francuska je dobila poslednja četiri meča, dva puta sa po dva gola i dva puta sa po tri gola razlike.

25:34 - Tio Dero.

25:33 - Miloš Orbović, prvi gol za Srbiju na velikom takmičenju.24:33 - Mae...

24:32 - Mae koristi sedmerac. Francuska ima veću prednost od one kojom je pobedila Makedoniju. To ne valja...

24:31 - Njokas, danas ne greši.

24:30 - Bošković istrčava kontru i postiže gol.

23:30 - Abalo sa krila.

23:29 - Marjanović je siguran.

- Stanić brani, sedmerac za Srbiju.

22:29 - Bošković, konačno gol. Osam minita samo bili bez pogotka.

21:29 - Abalo. E, sada nam se sprema debakl...

- Tjeri Omeje je celo drugo poluvreme na klupi. Vinsen Žerar je spustio roletnu.

21:28 - Karavatić. Perić odmara najbolje igrače za utorak...

21:27 - Karabatić, pitanje pobednika je rešeno. Vrlo bitna je i razlika sa kojom ćemo da izgubimo. U toku je 45. minut.

21:26 -  Koliko ćemo samo zicera da promašimo. Nedopustivo!!! Beljanski. Stiže kazna, ostajeno bez Šešuma na dva minuta i opet imamo "minus pet" 21:26.

- Stanić brani sedmerac Maeu.

21:25 - Šešum, sedmi gol!

20:25 - Posle nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane, Njokas se diže i naravno pogađa.

20:24 - Kada nemamo rešenja u napadu Šešum pogađa sa devet metara.

19:24 - Mae. Francuzi su maksimalno iskoristili brojčanu prednost i stekli osetniju razliku.

19:23 - Sorendo.

19:22 - Imamo dva igrača manje, Nenadić je strelac.

18:22 - Karabatić pogađa prazan gol, jer Stanić nije stigao da se vrati.

18:21 - Nenadić sa markerom pogađa.

17:21 - Valentin Port odmah kažnjava grešku mladog pivotmena.

- Isključeje za Marsenića, njegovo drugo.

17:20 - Marsenić postiže prvi gol.

16:20 - Mae pogađa sedmerac, "+4".

- Prvi napad za Francuze!

- Očekuje se početak drugog dela...

Umesto da budemo u egalu, "trikolori" su otišli na "plus tri" i imaju prvi napad u drugom poluvremenu. Veliki žal za promašenim zicerima. Srbija je primila 19 golova, dakle, nemamo rešenje u odbrani.

16:19 - Njokas je sve pogodio! - Poklanjamo lopte Francuzima, mnogo promašenih zicera, ne koristimo zicera, a to je jednostavno nedopustivo protiv Francuza. Šteta, baš šteta.

16:18 - Mae... Odbrana nam je opet dosta pala.

16:17 - Darko Đukić sa pozicije beka, po zemlji, protiv Omejea. Bravo!

15:16 - Tek što je Novak Bošković poentirao, Gigu je uzvratio 15:17.

14:16 - Delovalo je da Francuzi nemaju rešenje, ali je na desnom krilu uvek Abalo.

14:15 - Momir Rnić je naštelovao svoj "top". Novo isključenje za Abutovića, drugo na meču.

13:15 - Njokas pogađa iz svih pozicija!

- Nova kontra posle odbrane Đukanovića. Omeje ima četiri odbrane, sve same zicere. Zelenović se žali na povredu i izlazi van terena. Milan Pušica je u igri.

13:14 - Šešum iz izgubljenog napada vara Omejea! Bravo. Klod Onesta zove igrače na klupu, igraće se manje od pet minuta u prvom poluvrmenu.

12:14 - Njokas postiže gol na drugoj strani.

- Omeje skida zicer Šešumu. Šteta. Nenadić ne koristi čistu kontru. Stiže kazna...

12:13 - Sorendo!

12:12 - Nikčević, igra se 22. minut. Nerešeno je!

11:12 - Šešum postiže gol i šalje Luku Karabatića dva minuta na klupu.

10:12 - Francuzi brzom igrom stvaraju višak za Abaloa, a kada je tako gol je neminovan.

10:11 - Kontra Srbije, gol Nikčevića.

9:11 - Đukanović je među stativama i brani. Đukić postiže drugi pogodak. Nismo dozvolili Francuzima da odu na "plus četiri".

8:11 - Njokas sa devet metara. Stanić za sada nije na visini zadatka. U toku je 19. minut.

8:10 - Vrlo lepo napravljen višak za Nikčevića.

7:10 - Njokas sa krila. Imali smo napad za izjednačenje, a sada je opet "plus tri". Srbija pravi mnogo više tehničkih grešaka nego protiv Poljske u prvom duelu. Perić traži predah za svoje momke.

7:9 - Šesti gol Francuza iz kontre!

7:8 - Šešum je dobro ušao u meč. Abalo promašuje jedno... Posle izgubljene lopte i nove kontre je siguran.

6-8 - Darko Đukić sa desnog krila.

5:8 - Nenadić i odmah posle "brzog centra" Abalo!

4:7 - Zelenović pogađa stativu, a na drugoj strani Gigu je vrlo siguran sa penala.4:6 - Gigu koristi sedmerac.

- Ilija Abutović je dobio dva minuta. Stanić brani, a Šveđani pokazauju na penal.

4:5 - Nenadić koristi prostor, vrlo lepo i snažno!

3:5 - Šešum pogađa, Luka Karabatić dobija isključenje. Nenadić se žali na povredu jer je dobio nezgodan udarac u koleno.

2:5 - Port istrčava kontru posle izgubljene lopte Srbije.

2:4 - Njokas!

2:3 - Žarko Šešum sa devet metara cepa mrežu!

1:3 - Luka Karabatić. Srbija bez odbrane...

- Tjeri Omeje piše prvu odbranu posle šuta Nenadića.

1:2 - Valentin Port je bio odličan protiv Makedonaca. Pogodio je i u duelu sa Srbijom.

1:1 - Nemanja Zelenović, vrlo lepo. Mijajlo MArsenić nastavlja tamo gde je stao, već u drugom
minutu je zaradio isključenje zbog udaranja protivničkog igrača u lice.

0:1 - Srbija je izgubila loptu zbog protrčavanja Marsenića kroz prostor, kontra Francuza se završava golom Sorendoa sa crte.

- Sve je spremno za početak... Prvi napad Srbija!