Četvrtfinale je ostalo samo san za Srpkinje...

Francuskinje se plasirale u četvrtfinale Evropskog prvenstva u vaterpolu pobedom nad Srbijom 7:6.

Četvrtfinale je ostalo samo san za Srpkinje... Izvor: MN PRESS

Malo, tako malo je nedostajalo da srpske vaterpolistkinje ispišu istoriju u Beogradu.

Ipak, u četvrtfinale ide selekcija Francuske. Ne može se reći da nije bilo zasluženo...

Srbija - Francuska 6:7 (3:2, 0:0, 1:3, 2:2).

Htele su najbolje srpske vaterpolistkinje, htele su da pred svojom publikom naprave sjajan rezultat, ali će morati da se zadovolje borbom za razigravanje.

Presudna je bila igra sa igračem više. Da je tu bilo više smirenosti, koncetracije, strpljenja, verujemo da bi ovaj izveštaj bio drugačiji.

Vodila je Srbija 3:2 posle prve četvrtine, da bi usledila druga u kojoj je Srbija propustila nekoliko napada sa igračem više da stekne osetniju prednost. Suša, što se tiče golova za Srbiju nastavljena je sve do pred kraj treće četvrtine, kada je golom Jelene Vuković Srbija izjednačila na 4:4. A onda, gol primljen sekund pre isteka trećeg perioda.

Taj momenat je dekoncetrisao naš tim, pa su Francuskinje napravile seriju i povele 7:4. Uspela je Srbija da se vrati, golovima Boglarke Rudić i Lare Luke (ukupno tri gola na ovoj utakmici) stigla je do 6:7, a onda imala i napad za izjednačenje... Međutim, udarac Rudićeve bio je izblokiran.

Šteta, ali srpskim devojkama bravo za sve što su pokazale u dosadašnjem toku turnira.