Malek mali problem, Novakova 700. pobeda!

Prvi put u karijeri Đoković se sastao sa Džazirijem i bez mnogo muke upisao jubilarnu, 700. pobedu.

Deja-vu.

Posle 22 dana aktivnog odmora (tokom kojih, kako kaže, dve nedelje nije pipnuo reket), svetski "Broj 1" Novak Đoković vratio se na terene i u dva dana zabeležio dve identične pobede.

U 1. kolu ATP turnira u Dubaiju pobedio je Tomija Robreda rezultatom 6:1, 6:2 za 65 minuta igre, a potom danas, u sredu, stigao do jubilarne 700. pobede u karijeri identičnim rezultatom i za isto vreme:

(1) Novak Đoković - Malek Džaziri, u njihovom prvom duelu, 6:1, 6:2, 65 minuta igre.

Prvi set trajao je 29 minuta, Đoković je izgubio dva poena na svoj servis, nakon čega se Tunišanin malo otkravio i počeo da pogađa koliko-toliko, ali nije uspeo da zadrži Novaka na terenu duže od 36 minuta. Prvi nosilac na turnir u Dubaiju od početka meča kontrolisao je situaciju na terenu. Tunišanin se u oba seta mučio na svoje servise, dok na Đokovićeve nije uspevao da bude konkurentan.

Đjoković je u oba seta po dvaput oduezo servis rivalu. U prvom setu on je do brejkova dolazio u četvrtom i šestom gemu, dok je u drugom Džaziri servise gubio u trećem i sedmom. On je protiv Tunišanina ostvario 13 direktno osvojenih poena, a uz to je imao i 25 neiznuđenih grešaka, dok je Džaziri upisao šest vinera i čak 38 grešaka.

Đoković će se u četvrtak, u četvrtfinalu sastati sa (6) Felisijanom Lopezom, koji je ranije u sredu pobedio Lukasa Rosola 6:3, 7:6. Tridesetčetvorogodišnji Lopez, stari-dobri servis-volej igrač, sa Novakom ima 0:7 u karijeri.

Šampion Dubaija iz 2009, 2010, 2011. i 2013. godine, upisao je 700. pobedu u ATP karijeri i ušao u "klub" u kom su, za sada, samo dvojica aktivnih igrača. Kompletna lista izgleda ovako:

Đoković 700

Nagradni fond turnira u Ujedinjenim Arapskim Emiratima iznosi 2.674.445 dolara, a pobedniku pripada 511.750, uz 500 ATP poena.

U prethodne dve sezone, Đokovića je u Emiratima pobeđivao Federer, pre dve godine u polufinalu, prošle u finalu. Novak je od poraza od Federera u finalu Mastersa u Sinsinatiju, 23. avgusta prošle godine, zabeležio 38 pobeda u 39 mečeva i u međuvremenu izgubio samo u grupi, na završnom turniru u Londonu (ponovo od Federera), s tim da ga taj poraz nije koštao eliminacije, već je Đoković potom osvojio titulu.

Džaziri, koji vreme provodi uglavnom igrajući čelendžere, imao je seriju od šest poraza u nizu od novembra prošle godine sve dok u 1. kolu Dubaija nije pobedio Mihaila Južnjija rezultatom 6:4, 6:1.