Partizanov korak ka odbrani titule

Hokejaši Partizana pobedili Crvenu zvezdu 5:4 u prvoj utakmici finalne serije prvenstva. Sjajna utakmica puna preokreta.

Hokej na ledu Zvezda - Partizan 4:5 Izvor: MN PRESS

Hokejaši Partizana napravili su prvi korak ka odbrani titule šampiona Srbije i time nastavku dominacije u domaćim okvirima.

Sjajna utakmica, prva u finalnoj seriji!

Zvezda - Partizan 4:5 (0:2, 3:0, 1:3)!

Partizanu su pripale dve trećine - prva i treća, Zvezda druga.

Prva trećina završena je vođstvom Partizana 2:0. Poveli su crno-beli golom Igora Zubova u 3. minutu, a posle samo tri minuta povećali su vođstvo golom Pavla Ogrizovića.

U drugoj trećini drugačija slika na ledu. Zvezda je počela da uzima stvari u svoje ruke, a u 4. minutu crveno-beli su smanjili, golom Pavela Popravke.

U finišu tog dela igre, potpuni preokret. Pet minuta pre kraja druge trećine, David Sefič je izjednačio na 2:2, posle sjajne solo akcije i nekoliko driblinga. Samo 40-ak sekundi pre kraja trećine, Zvezda je napravila kontru, Popravka je idealno proigrao Dmitrija Markelova koji je postigao sjajan gol za preokret na ledu - 3:2.

Početkom treće trećine mnogo uzbuđenja. Partizan je najpre imao dva igrača više na ledu, ali nije uspeo da taj "power play" materijalizuje.

Međutim, taman kad je Zvezda kompletirala redove, Partizan je izjednačio. U velikoj gužvi pred golom Zvezde najspretniji je bio Nenad Raković  za 3:3.

Posle samo dva minuta, novi gol za Partizan, i novi opreokret na meču. Golčina Dimitrija Filipovića, za vođstvo crno-belih 4:3.

Na šest minuta pre kraja meča, Zvezda je ponovo dala gol sa igračem više (Lukaš Klima) i ponovo je rezultat bio poravnat (4:4), da bi meč rešio Nemanja Janković sjajnim golom iz daljine, tri minuta pre kraja.

Prštaće u narednim duelima na ledu "Pionira", a da je to tako svedoči i detalj na kraju meča kada je izostao uobičajen pozdrav dve ekipe...