SENZACIJA u Monte Karlu: Novak odmah ispao!

Češki teniser Jirži Veseli naneo je Đokoviću prvi poraz na otvaranjima turnira još od 2013!

Senzacija u Monte Karlu!

Novak Đoković izgubio je od Čeha Jiržija Veselog u tri seta, u 2. kolu prestižnog turnira, na kojem je Srbin branio titulu!

Serija od 22 Đokovićeve uzastopne pobede na Mastersima je završena. Prvi put od 2013. godine izgubio je svoj prvi meč na turniru!

Bolji od najboljeg danas je bio češki izazivač, 55. teniser sveta, koji je savladao šampiona u njihovom prvom međusobnom meču.

ĐOKOVIĆ - VESELI 4:6, 6:2, 4:6!

Posle lošijeg početka i izgubljenog prvog seta, Srbin je u drugom našao ritam i odgovorio na snažnu igru Čeha. U prelomnim momentima je oduzeo dva servisa protivniku i uveo meč u treći set.

Drama je u tom trenutku tek počela!

Oba tenisera su osvojila po brejk u uvodna tri gema, a Veseli je prvi konsolidovao svoj servis i uzdao se u to oružje do pobede! Prvu meč loptu stekao je u devetom gemu, ali se Srbin spasao. Narednu - drugu šansu da priredi senzaciju, ipak, nije propustio.

Đoković je poslao loptu u aut, prišao mreži i čestitao pobedniku...

Ovo je prvi Đokovićev poraz od igrača plasiranih van 50 najboljih još od 2007. godine i duela protiv Viktora Troickog u Umagu, 2007!

IZ SETA U SET:

TREĆI SET:

4:6 KRAJ! VESELI JE POBEDIO

4:5 Još dve meč lopte za Veselog... 15:40.

4:5 Novak ostaje u igri! Spasao je i meč loptu i potom odbranio svoj servis. Međutim, sad će servirati Čeh i Đokoviću je neophodan brejk.

3:5 Veseli ima meč loptu... Posle skoro dva sata meča...

3:5 Veseli je pred pobedom! Poslednji put Đoković je izgubio u prvom meču nekog turnira u Madridu 2013, od Dimitrova.

2:4 Veseli pogađa prvi servis kada je bilo baš potrebno! Dolazi asom do značajnog vođstva. Serviraće Novak...

1:3 I opet brejk! Veseli je ponovo stekao prednost i potom je potvrdio taj gem, povećavši vođstvo!

1:1 Brejk na brejk! Srbin uzvraća Čehu istom merom i oduzima mu servis. I jedan i drugi prave greške u ovim trenucima, i to pri naizgled laganim udarcima na mreži.

0:1 Počelo je brejkom češkog tenisera! Veseli je počeo čvrsto i pokazao da ima snage.

DRUGI SET:

6:2 Odmah posle prvog, stigao je i drugi brejk. Za izjednačenje u setovima!

4:2 Konačno brejk! Novak je prvi put u ovom meču stekao šansu da osvoji gem na servis protivnika i isku

3:2 Velika borba u petom, nezgodnom gemu za srpskog tenisera. Ipak, posle duge trke odbranio se od eventualnih brejk lopti. Novak se nervira, što može da bude i dobar znak...

PRVI SET:

Posle šest gemova ravnopravne borbe i ulaska u duel, Čeh je prvi put zapretio vođstvom 0:30. Međutim, Novak je posle duple servis greške našao mir i odbranio taj gem.

Međutim, to nije uspeo da uradi pri svom sledećem servisu, kada je Veseli bio u seriji od sedam uzastopno osvojenih poena, koji su mu doneli tri brejk lopte. Iskoristio je treću, poveo 5:4 i stekao šansu da iznenađujuće osvoji prvi set, što je i učinio.