Grigor Dimitrov: Lomi, lomi, sve polomi (VIDEO)

Bugarski teniser nije uspeo da sportski podnese poraz u finalu turnira u Istanbulu.

Grigor Dimitrov bio je nadomak prvog trofeja nakon trijumfa u Kvins klubu, juna 2014, ali je turnir u Istanbulu ipak osvojio Dijego Švarcman.

Bio je to jedan od onih mečeva u kome se posle propuštene prilike sve "okrene" na drugu stranu.

Dimitrov je vodio 7:6, 5:2, izgubio drugi set u "taj brejku", a u trećem je Argentinac dominirao i došao na dva poena od pobede.

Tada je Dimitrovu peti put u meču pukla žica na reketu, što je bio signal da uradi nešto što godinama nije viđeno u vrhunskom tenisu.

Pri rezultatu 0:5 i 40:40, otišao je do svoje klupe, besno polomio dva reketa (treći, tj. hronološki prvi, "otišao" je početkom odlučujućeg seta) i onda pružio ruku sudiji, pa Švarcmanu.

"Onakvim ponašanjem, zbog koga se izvinjavam, izneverio sam svoju porodicu, svoj tim i navijače. Jedino pozitivno je što u tenisu uvek imaš priliku da se iskupiš već na sledećem turniru. Sve je bila moja velika greška, nemam šta drugo da kažem", poručio je Dimitrov, kada mu se nivo adrenalina vratio u "normalu".

On će od ponedeljka biti 28. na ATP listi, dok će se Švarcman posle prvog ATP trofeja u karijeri pomeriti sa 87. na 62. poziciju.