Federer već ispao

Austrijanac Dominik Tim u trećem kolu Mastersa u Rimu bolji od vremešnog Švajcarca.

Atraktivno je zvučalo kada su Novak Đoković, Rafael Nadal i Rodžer Federer žrebani u istu polovinu "kostura" rimskog Mastersa, međutim, jedan od njih eliminisan je već na početku trećeg kola.

Mladi Austrijanac Dominik Tim, koji je u Rim stigao kao 15. na ATP listi, u četvrtak je nadigrao Federera i zasluženo prošao u četvrtfinale - 7:6 (7:2), 6:4.

Švajcarac je svoje šanse propustio u prvom setu, kada je dozvolio da mu Tim odmah vrati brejk i izjednači na 3:3, a potom i kada pri rezultatu 5:5 nije iskoristio dve vezane brejk lopte.

Tim je u drugom setu bio veoma siguran na svom servisu i brejk za vođstvo od 3:2 bio mu je dovoljan za pobedu.

U narednoj rundi čeka Keija Nišikorija ili Rišara Gaskea, dok bi u eventualnom polufinalu mogao da se sastane sa Đokovićem, Nadalom ili možda Nikom Kirjosom...

Federer (34) posle propuštenog turnira u Madridu zbog bolova u leđima, a pre toga poraza u četvrtfinalu Monte Karla, ne deluje spremno za Rolan Garos, koji počinje već za desetak dana.