Janko loš, pa dobar, ali bez pobede

Srpski teniser se vratio na ATP Tur porazom u prvom kolu turnira u Ženevi.

Janko Tipsarević je posle nastupa na čelindžerima u Ostravi i Hajlbronu odlučio da podigne letvicu na viši nivo i prvi put od prošlogodišnjeg US opena odmeri snage sa nekim od igrača iz grupe 100 najboljih.

Na turniru ATP 250 serije u Ženevi izvukao je 33. na svetu, Argentinca Federika Delbonisa i izgubio rezultatom 1:6, 6:7 (6:8).

Dok je u prvom setu posle uvodnog brejka izgubio šest gemova zaredom, u drugom je uspeo da povede 2:0, ali je Delbonis odmah uzvratio - 2:2.

Janko je uz mnogo truda uspeo da osvoji sve preostale gemove na svoj servis, čime je stekao šansu da kroz "taj-brejk" izjednači i iznudi treći, odlučujući set.

I bio je vrlo blizu. Servirao je za set pri vođstvu od 6:5, izgubio i taj i sledeći poen, nakon čega je Argentinac stavio tačku na meč dug 104 minuta.

Tipsarević usled duge pauze zbog povreda praktično nema "renking", tek je 686. na ATP listi, tako da na turnirima učestvuje po specijalnom pozivu organizatora.