Viktor zakazao srpski derbi na Rolan Garosu!

Pobedivši Grigora Dimitrova u pet setova, drugi reket naše zemlje prošao u drugo kolo, gde ga čeka Dušan Lajović. Tipsarević i Đere nisu uspeli.

Srbija će već u drugom kolu Otvorenog prvenstva Francuske gledati međusobni duel svojih predstavnika!

Dušan Lajović prvi se plasirao u narednu rundu, eliminisavši Amerikanca Denisa Kudlu u tri seta, a tamo je sačekao Viktora Troickog, koji mu se pridružio posle par sati.

DIMITROV - TROICKI 2:3 (6:2, 3:6, 7:5, 5:7, 3:6)

Odlukom žreba, današnji srpski pobednici sastaće se već u drugom kolu i tamo će odigrati svoj prvi međusobni duel!

Troicki (24. na ATP listi) je na Rolan Garosu najdalje "dogurao" 2011. i 2013, kada je stigao do četvrte runde, u kojoj je 2014. igrao i Lajović (81. teniser sveta).

Zahvaljujući velikoj Viktoroj borbi i njegovom neodustajanju u kritičnim trenucima petog seta, ljubitelji tenisa u našoj zemlji uživaće u tom susretu druge runde.

Bugarin je u jednom trenutku četvrtog seta vodio 4:3 i bio na dva gema od plasmana, ali je Troicki bio spreman i "brejkom" prelomio duel. Potom je uveo meč u svoj ritam, izjednačio na 2:2, a u petom bez velikih problema priveo susret kraju.

Ovog ponedeljka na teren je istrčao i Janko Tipsarević, ali nije imao snage da iznenadi favorizovanog Miloša Raonića, pa je u tri seta završio svoje 11. učešće na Rolan Garosu.

Nedugo potom, zaigrao je i Laslo Đere, koji je takođe u tri seta izgubio od Australijanca Džordana Tompsona - 3:6, 4:6, 5:7. Bez obzira na poraz, veliko iskustvo za našeg mladog tenisera.

Trenutno, na terenu je još jedan srpski igrač:

Dimitrov - Troicki 2:3 (6:2, 3:6, 7:5, 5:7, 3:6)

Đere - Tompson 0:3 (3:6, 4:6, 5:7)

Raonić - Tipsarević 3:0 (6:3, 6:2, 7:6),

Lajović - Kudla 3:0(6:4, 6:3, 6:3),

Ostanite uz MONDO i pratite promene rezultata, tok mečeva i vesti iz Pariza.

17.25 Viktor ide u drugo kolo! Tamo će igrati protiv Grigora Dimitrova! Bravo!

16.47 Dimitrov i Troicki igraju sjajno uzbudljiv meč. Srbin je ponovo uzvratio na osvojen set Bugarina i odveo meč u peti set.

16.30 Dok Laslo Đere gubi od Tompsona u setovima, Troicki vodi veliku bitku protiv Dimitrova.

16.00 Janko Tipsarević se borio, uveo treći set u neizvestan finiš, ali više od toga nije mogao. U drugu rundu ide osmi nosilac, Miloš Raonić.

15.22 Prvi srpski teniser koji se plasirao u drugo kolo je Dušan Lajović! Eliminisao je Amerikanca Denisa Kudlu u tri seta!

14.51 Viktor se bori i uzvraća! Čvrstom igrom se vratio u meč i izjednačio u setovima.

14.45 Tipsarević nije uspeo da u drugom setu pruži jači otpor... Raonić vodi 2:0.

14.41 Troicki čuva brejk prednosti, a Lajović povećava prednost u drugom setu i igra odlično!

14.26 Lajović je u prvom setu osvojio 28 poena na prvi servis i sakupio 15 vinera, naspram samo pet Amerikančevih. I drugi set je "otvorio" brejkom.

14.20Bravo Duci!

Dušan Lajović (81. na svetu) osvojio je prvi set protiv Amerikanca Denisa Kudle (53. na listi) i odlično počeo turnir. Istovremeno, Troicki je "brejknuo" Dimitrova na početku drugog seta.

14.17 I Trocki je, poput Tipsarevića, izgubio prvi set na Rolan Garosu, dok je trenutno najživlje na terenu Filip Šatrije, gde je branilac titule Sten Vavrinka izgubio prvi set od Lukaša Rosola - 6:4.

- Viktor igra protiv Grigora Dimitrova, od kojeg je 12. mesta bolje rangiran na ATP listi.

14.06 Tipsarević se vraća na najveću scenu. Prvi set duela protiv Miloša Raonića je, ipak, izgubio, posle pola sata igre,.

14.02 Poslednja informacija sa Rolan Garosa je da su mečevi Ane Ivanović i Jelene Janković odloženi za utorak.