Mihail Dudaš treći u Evropi!

Srpski rekorder u desetoboju osvojio bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Amsterdamu

Mihail Dudaš osvojio je prvu medalju za Srbiju na Evropskom šampionatu u Amsterdamu.

Srpski atletičarokitio se bronzanim odličjem u desetoboju.

On je u uzbudljivoj poslednjoj disciplini na 1.500 metara zabeležio najbolji rezultat sezone (4:30,90), zauzeo osmo mesto, ali je za četiri poena u generalnom plasmanu ostao "kraći" za srebrno odličje. On je takmičenje u deset disciplina završio sa osvojenih 8.152 bodova.

Zlatna medalja pripala je Belgijancu Tomasu van den Pletsenu sa 8.218 bodova, dok je srebro otišlo u ruke Adamu Helceletu iz Češke sa 8.157 bodova.

Uspeh Mihaela Dudaša još je veći ako se zna da je to prva medalja za srpski desetoboj na velikim takmičenjima.

On je prethodno osvojio bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u dvorani 2013. u Geteborgu, ali u sedmoboju, dok nastup na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. nije završio zbog migrene.