DEJVIS KUP: U nedelju sa zaostatkom

Britanci u prednosti nad Srbijom uoči odlučujućeg dana.

Posle tri meča u četvrtfinalnom duelu Svetske grupe Dejvis kupa, Velika Britanija vodi u Beogradu 2:1.

Gosti su poveli na Tašmajdanu pobedom Kajla Edmunda nad Jankom Tipsarevićem, a izjednačenje Srbiji doneo je Dušaj Lajović koji je savladao Džejmsa Vorda.

U meču parova Džejmi Marej i Dom Inglot bili su bolji od Nenada Zimonjića i Filipa Krajinovića - 3:1 (6:1, 6:7, 6:3, 6:4).

Ako ne bude promena, u nedelju će se sastati od 15 časova sastati Lajović i Edmund, pa posle njih Tipsarević i Vord.

PRVI SET (6:1 za Veliku Britaniju):

Britanci su mnogo bolje ušli u meč i poveli 3:0 u gemovima, a zatim su u šestom napravili još jedan brejk. Do 6:1 i vođstva u setovima došli su za svega 28. minuta.

DRUGI SET (7:6 za Srbiju, 7:2 u taj-brejku):

Mnogo bolje izdanje naših tenisera nego u prvih pola sata meča. Nije bilo brejkova u drugom setu, ali jeste prilika za to. Britanci su u devetom gemu imači čak tri brejk lopte, ali su Zimonjić i Krajinović uspeli da vežu pet poena i povedu 5:4. U taj-brejku su brzo poveli 2:0, pa 4:1, posle čega su sigurnom igrom set priveli kraju.

TREĆI SET (6:3 za Veliku Britaniju):

U trećem gemu naši teniseri imali su brejk priliku, ali je nisu iskoristili. Britanci su istu šansu propustili u šestom, međutim, u osmom su iskoristili petu brejk loptu i poveli 5:3, posle čega su sigurnim servisom došli do 2:1 u setovima.

ČETVRTI SET (6:4 za Veliku Britaniju):

I u četvrtom setu naši teniseri nisu uspeli da naprave brejk! Gosti su to učinili već u prvom gemu, a onda naredni dobili bez izgbuljenog poena, čime su stekli ogromno samopouzdanje da mirno i sigurno meč privedu kraju.