Jeleni i Aleks samo tri gema

Jelena Janković i Aleksandra Krunić poražene na startu takmičenja u ženskom dublu na Olimpijskim igrama u Riju od britanskog para Džoan Konta - Heder Votson.

RIO 2016: Janković i Krunić poražene od Britanku Izvor: MN PRESS

Šteta!

Srpski ženski dubl koji čine Aleksandra Krunić i Jelena Janković već je završio učešće na Olimpijskim igrama. Njih dve su za jedan sat i šest minuta poražene od britanskog para Džoan Konta - Heder Votson u dva seta - 6:2, 6:1.

Forma pred Olimpijske igre možda je nagoveštavala bolji rezultat na Igrama, ali su JJ i Aleks već u prvom kolu poražene od boljih rivalki iz Velike Britanije.

Poraz nije nagoveštavalo "otvaranje" meča. U uzbudljivom prvom gemu naše teniserke su napravile brejk i preuzele "konce igre" u svoje ruke, ali od tada je sve krenulo naopako. Konta i Votson su odmah uzvratile, a do kraja prvog seta napravile su još dva brejka za ubedljivih - 6:2.

Optimizam da je moguć povratak u drugom setu trajao je samo tri gema.

Srpkinje su spasile brejk loptu, a onda pokušale da "napadnu" Britanke na servisu, ali ni dva izjednačenja i tri brejk šanse nisu bile dovoljne da se Konti i Votson "oduzme" servis, a kao da su posle toga naše teniserke "potonule".

U naredna četiri gema osvojile su samo četiri poena, pa je i drugi set izgubljen ubedljivo - 6:1.

Aleksandra Krunić je ranije danas poražena i u singlu, dok Jelena svoj meč prvog kola u pojedinačnoj konkurenciji igra u nedelju protiv Garbinje Muguruze.