RUKOMET OI: Pobjeda Hrvatske, poraz Slovenije

Na Olimpijskim igrama u Riju Hrvatska savladala Francusku, dok je Slovenija izgubila od Njemačke.

Rukometaši Hrvatske nanijeli su prvi poraz Francuskoj na Olimpijskim igrama. U neizvjesnom meču Hrvatska je slavila protiv aktuelnih olimpijskih i svjetskih prvaka 29:28 i ovim trijumfom su ovjerili četvrfinale.

Junak pobjede bio je Ivan Perišić, koji je u posljednjim sekundama odbranio sedmerac Francuskoj, odnosno Giguu. Prethodno je Horvat donio prednost Hrvatskoj 29:28.

Na tabeli sada obje reprezentacijje imaju po šest bodova.

U pobjedničkom timu Kopljar je postigao šest, a Horvat i Štrlek po pet pogodaka. Na drugoj strani Gigu 10, Nguesan šet golova.

Danska je golom Hansena u posljednjoj sekundi savladala Katar 26:25.

Rukometaši Slovenije doživjeli su prvi poraz na Olimpijskim igrama u Riju. Ekipu Veselina Vujovića savladao je aktueni šampion Evrope selekcija Njemačke 28:25 u četvrtom kolu. Na drugoj strani Njemčka je ostvarila tri pobjede uz poraz od Brazila.

Slovenija je na poluvremenu imala minimalnu prednost 12:11.

Sastav Njemčka je furiozno počeo drugu poluvrijeme i već poslije pet minuta igre preuzeo vođstvo 15:14, koje nije ispuštao do kraja. U 41. minute već je bilo pet golova razlike 19:15.

Do kraja utakmice Njemčka je konstantno održava prednost, a najbliže što je Slovenija prišla je na dva gola minuta u dva navrata.

U redovima pobednika Uve Genšajmer šest golova, dok su Tobijas Rajhman i Pol Druks dodali po pet.

U reprezentaciji Slovenije najefikasniji Jure Dolenc sa šest golova bez promašaja iz igre, Matej Gaber i Marko Bezjak dodali su po četiri gola.