Ode Džej Džej u finale

Jelena Janković boriće se za trofej na turniru u Gvangžuu, nakon što je u polufinalu savladala Hrvaticu Anu Konjuh u dva seta

Jelena Janković stigla je na korak od obrane trofeja na turniru u Gvangžuu.

Srpska teniserka je u polufinalu savladala Anu Konjuh iz Hrvatske rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 7:6 (9:7) i to posle sat i 47 minuta igre.

Jelena je i na četvrtom duelu u kineskom gradu imala uspone i padove u igri. U prvom setu stekla je brzo solidnu prednost 4:1, ali nije uspela dugo da je zadrži. Njena, 12 godina mlađa rivalka vratila je brejk, stigla do izjednačenja (5:5), ali je iskusnija i 17. mesta bolje plasirana igračica na WTA listi u finišu sa dva gema u nizu prekinula neizvesnost.

U nastavku je opet viđeno mnogo brejkova, pa je set odlučio taj brejk, u kojem su obe igračice gubile poene na svoj servis. Jelena je na kraju slavila u zanimljivom dvoboju rezultatom 9:7, nakon što je spasila dve set lopte.

Za titulu u Gvangžuu Jankovićeva će igrati sa Ukrajinkom Lesijom Curenko.

Ona je u drugom polufinalu bila bolja od Estonke Anet Kontaveit - 6:4, 6:2.

Džej Džej se do sada samo jednom sastala sa 80. igračicom na svetu, prošle godine na turniru u Indijan Velsu, i taj meč je rešila u svoju korist, jer joj je Ukrajinka predala meč u drugom setu.

Jeleni će to biti 36. finale u karijeri, u kojem će pokušati da osvoji 16. WTA titulu.

Turnir u Gvangžuu se igra za nagradni fond od 226.750 dolara.