STRELJAŠTVO: Zlato za Stevana Pletikosića!

Drugi naš predstavnik na Svetskom kupu u Brazilu, Nemanja Mirosavljev zauzeo je 19. mesto u istoj disciplini.

STRELJAŠTVO: Zlato za Stevana Pletikosića!  Izvor: MONDO

Srpski strelac Stevan Pletikosić osvojio je zlatnu medalju na Svetskom kupu u Rio de Žaneiru u disciplini "MK puška 60 metaka ležeći", pogodivši u konkurenciji 40 takmičara ukupno 702,9 krugova.

Drugi naš predstavnik u ovoj disciplini Nemanja Mirosavljev zauzeo je 19. mesto sa pogođena 593 kruga.

Pletikosić je uoči finala vodio sa 598 krugova iz osnovnog dela gađanja, da bi u završnih deset hitaca pogodio 104,9 krugova. Iza našeg strelca plasirali su se Danac Turben Griben i Australijanac Voren Potent.

Srpski i evropski rekorder u ovoj disciplini zauzeo je pre dva dana na početku takmičenja u Brazilu četvrto mesto u disciplini vazdušna puška, pogodisvši 596 krugova, identičan rezultat koji je imao i Nemanja Mirosavljev.

U raspucavanju za treće mesto Mirosavljev je dobio duel sa Pletikosićem "ubivši" 9,8 krugova i bronzanu medalju. U disciplini "MK pištolj" naš takmičar Damir Mikec zauzeo je danas 15. mesto sa ukupno 551 krugom.

U sredu je na programu nadmetanje žena u disciplini "MK sportski pištolj", a Srbiju predstavlja olimpijska vicešampionka u ovoj disciplini Jasna Šekarić.