SEHA: Izviđač se dobro držao, ali…

Rukometaši aktuelnog šampiona BiH pružili žestok otpor Tatranu u Prešovu, vodili na poluvremenu 14:13, ali su Slovaci u nastavku stigli do preokreta i trijumfa 27:25.

Rukometaši Izviđača nisu uspjeli da ponove partiju iz novembra, kada su pred svojim navijačima savladali Tatran iz Prešova, čime su upisali prvi trijumf u regionalnoj SEHA ligi.

Slovaci su u "revanšu" bili za nijansu bolji, te slavili u premijernom meču 18. kola.

Rukometaši šampiona BiH pružili su žestok otpor, naročito u prvom poluvremenu. Ljubušaci su nakon 30 minuta imali gol prednosti (14:13), ali su domaći u nastavku zaigrali angažovnije, stigli do preokreta, a zatim i treće pobjede ove sezone.

U prvom dijelu igre tim Zdenka Grbavca u nekoliko navrata imao je i četiri gola prednosti, vodio do 10 minuta pred kraj, kada je uslijedila serija Tatrana i konačan trijumf 27:25.

Aleksej Peskov bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa šest pogodaka, dok je u redovima Izviđača briljirao Josip Šarac, strijelac osam golova.