EP: Novo iznenađenje, Slovenke šokirale domaćine!

Rukometašice Slovenije savladale Švedsku 25:23 i priredile drugo današnje iznenađenje u grupi A Evropskog prvenstva.

Iznenađujuća pobjeda Srbije protiv vicešampiona Evrope Španije 25:23 obilježila je treći dan Evropskog prvenstva u rukometu, koje se održava u Švedskoj.

Osim ovog meča, odigrana su još tri susreta u okviru drugog kola u grupama A i B, a ni drugi duel A grupe nije završen onako kako su mnogi očekivali.

Reprezentacija Slovenije šokirala je domaću selekciju i slavila 25:23. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio neriješen, 13:13, da bi u nastavku Šveđanke pale i dozvolile gošćama da dođu do iznenađujućeg slavlja.

Golman Slovenije Miša Marinček sa 14 odbrana bila je jedna od najzaslužnijih za trijumf, dok je Tamara Mavsar sa šest pogodaka bila najefikasnija u polju. Ni sjajna partija i 10 golova Izabel Gulden nisu bili dovoljni Švedskoj da izbjegne prvi poraz na EP.

U grupi B rukometašice Holandije opravdale su ulogu favorita i stigle do prvih bodova. Ubjedljivo su savladale Poljsku 30:21, a po pet pogodaka za pobjednički tim postigle su Lois Abing i Mišel Gos, koliko je u poraženom sastavu imala i Alina Vojtas.

Sjajnu partiju pružila je golman holandskog tima Tes Vester, koja je meč okončala sa 17 uspješnih intervencija.

......

Poljakinje su nakon dva gola bez osvojenog boda, čime su izgubile šanse za plasman u narednu rundu takmičenja, dok će Holanđanke u posljednjem kolu protiv lidera Francuske tražiti bodove za što bolji plasman u grupi.

Za razliku od grupe A, ni u drugom večerašnjem meču grupe B nije bilo iznenađenja. Francuskinje su bile bolje od Njemačke 22:20 i učvrstile prvo mjesto na tabeli.