EP: Debakl Hrvatica, slavlje Crne Gore

Evropske prvakinje Norvežanke poigrale su se protiv rukometašica Hrvatske, Crna Gora slavila je prvu pobjedu, Dankinje upisale prvu pobjedu, dok su olimpijske šampionke Ruskinje uknjižile prvi poraz na EP u Švedskoj.

U srijedu uveče na rasporedu je bilo drugo kolo u grupama C i D na Evropskom prvenstvu za rukometašice u Švedskoj.

Crna Gora je u veoma izjednačenoj utakmici u Malmeu, savladala Češku poslije dramatične završnice - 27:28 (12:13).

"Lavice" su na odmor uspjele da odu s pogotkom prednosti nakon što je Đurđina Jauković poslije isteka 30. minuta pogodila sa devet metara iako selektor Dragan Adžić nije mogao da računa na kapitenku Milenu Raičević zbog povrede.

U nastavku, Crna Gora je stigla do trijumfa nad Čehinjama zahvaljujući odbranama Marine Rajčić, koja je briljirala u posljednjih nekoliko minuta utakmice.

Osim čuvara mreže, najbolje kod crnogorskih rukometašica bile su Đurđina Jauković i Majda Mehmedović sa po sedam pogodaka, dok je u češkom taboru najefikasnija bila Mihaela Hrbkova sa golom manje.

"Jako sam srećan zbog ove pobjede koja mi je jedna od najdražih u karijeri, posebno zbog djevojaka kojima sve ovo mnogo znači. Pokazali smo da možemo i ostvarili jako važnu pobjedu protiv kao što smo i najavili jako neugodne reprezentacije Češke", izjavio je selektor Adžić.

Opširnije na sajtu kolega iz Crne Gore na mondo.me.

U drugoj utakmici Grupe C, Dankinje su savladale Mađarsku i zabilježile drugi trijumf nakon kojeg su se osamile se na vrhu tabele, a Mađarice prikovale za dno tabele.

Zahvaljujući briljantnim partijama Denise Dedu (22 odbrane), Rumunke su savladale favorizovanu Rusiju u Helsingborgu - 22:15 (11:9). Olimpijske šampionke su na poluvremenu imale "minus dva", ali nisu smogle snage da preokrenu rezultat i zabilježe drugu pobjedu na šampionatu u Švedskoj.

Branilac titule sa prethodnog prvenstva u Mađarskoj i Hrvatskoj, selekcija Norveške poigrala se u srijedu uveče sa Hrvaticama, pa će bronzana reprezentacija sa Olimpijade u Rio de Žaneiru u direktnom dvoboju sa Ruskinjama u posljednjem kolu odlučiti ko će biti pobjednik Grupe D.