SEHA: Jak otpor Izviđača u Mađarskoj

Vesprem očekivano slavio protiv šampiona BiH u SEHA ligi 36:31 (21:11).

Rukometaši Izviđača doživjeli su očekivan poraz u Mađarskoj od Vesprema u sedmom kolu SEHA lige, ali je bh. šampion pružio dostojan otpor daleko iskusnijoj i kvalitetnijoj ekipi.

Mađari su slavili 36:31, iako je nakon prvog poluvremena izgledalo da će Ljubušaci doživjeti debakl, s obzirom da su nakon prvih 30 minuta gubili 21:11.

Ipak, tim Zdenka Grbavca zaigrao je angažovanije u nastavku meču, koji je riješio u svoju korist reultatom 20:15, za podnošljiv poraz od pet golova razlike.

Gašper Marguč bio je prvo ime susreta sa osam golova, dok se u redovima Vesprema istakao i drugi Slovenac Blaž Blagotinšek, koji je postigao šest pogodaka, bez promašaja iz igre.

Kod Izviđača David Mandić sa šest golova bio je najefikasniji, dok su po jedan manje postigli Josip Čutura i Ante Grbavac.

Vesprem se ovim trijumfom bodovno izjednačio na čelu tabele sa Vardarom. Oba tima sakupila su po 41 bod, s tim da Makedonci imaju meč manje.

Izviđač je i dalje ubjedljivo posljednji, sa samo jednim trijumfom na 15 mečeva.