Kližan precrtan, slijedi Đoković - Del Potro

Najbolji srpski teniser pobijedio na startu turnira u Akapulku, a već u narednom kolu očekuje ga derbi sa Del Potrom.

Kližan precrtan, slijedi Đoković - Del Potro Izvor: MN PRESS

Novak Đoković uspješno je startovao na turniru u Akapulku, pošto je rano jutros savladao Slovaka Martina Kližana 6:3, 7:6 (7:4).

Meč je trajao 95 minuta, a srpski as sada vodi 3:0 u međusobnom skoru.

Đoković je prvi nosilac u Akapulku i drugi igrač sveta, ali je imao problema protiv 62. tenisera sa ATP liste. Reprezentativac Srbije je u prvom setu morao da spase tri brejk lopte i trećem i jednu u petom gemu prije nego što je u šestom gemu prvog seta napravio brejk. Nakon toga je iskoristio drugu set loptu i osvojio taj deo igre.

Đoković je odmah na početku drugog seta napravio brejk, a onda i odbranio svoj gem i poveo 2:0, ali je tada počeo slabije da se kreće, tako da je Kližan napravio dva brejka i odbranio svoje servise i preokrenuo na 4:2. Tada je prvi nosilac uzvratio brejkom, a onda i izjednačio. Do kraja seta više nije bilo brejkova i meč je otišao u taj-brejk.

Đoković je u tom dijelu igre napravio dva mini-brejka, a njegov protivnik jedan, tako da je Srbin slavio sa 7:4.

Njegov naredni rival biće Huan Martin Del Potro. Argentinac se pošteno namučio protiv Amerikanca Fransesa Tijafa 2:1 (6:4, 3:6, 7:6).

Đoković i Del Potro do sada su odigrali 15 međusobnih duela, a Srbin je pobijedio u 11.

Posljednji meč drugog i 32. igrača na ATP listi dogodio se u prvom kolu Olimpijskog turnira U riju prošle godine i tada je, na veliko iznenađenje, "gaučos" pobijedio u to vrijeme najboljeg igrača svijeta i izbacio ga iz borbe za medalje.

Turnir u Akapulku igra se za nagradni fond od 1.491.310 dolara.