Izviđač preokrenuo pa posustao, debi Nikolića

Rukometaši Izviđača u posljednjim trenucima meča ispustili pobjedu nad Metalurgom. Ratko Nikolić debitovao za „skaute“ u remiju 24:24.

Uzbudljivu meč odigran je u Ljubuškom u okviru 18. kola regionalne SEHA lige.

Izviđač je uspio da nadoknadi tri gola zaostatka iz prvog poluvremena i da u posljednji minut uđe sa dva gola prednosti, međutim Aleksandar Gugleta je sa dva gola u finišu donio bod Metalurgu.

IZVIĐAČ – METALURG 24:24 (10:13)

Gosti su bolje odigrali prvih 30 minuta u kojima su imali i pet golova presnoti, bilo je 13:8, nakon pogotka Obradovića.

„Skauti“ su golovima Hrstića i Jaraka uspjeli da smanje na 13:10 pred odlazak na odmor.

Metalurg je imao tri, četiri gola prednosti sve do sredine drugog poluvremena, a onda je Izviđač serijom 6:0 napravio veliki preokret i poveo 21:19.

Uslijedila je egal završnica, a nadomak druge pobjede Izviđač je dobveo Grbavac sa dva gola i Izviđač je imao vođstvo 24:22 na minut do kraja.

Uporni Makedonci nisu odustajali, a stvar je u svoje ruke preuzeo Gugleta koji je sa dva gola izjednačio na konačnih 24:24.

Ante Grbavac bio je anejefikasniji kod domaćina sa pet golova, po četiri su dali Hrstić i Rodin, a Nikolić i Mandić postigli su po tri gola. Dobru partiju imao je i golman Ivanković koji je upisao 12 odbrana.

Najjefikasniji kod gostiju bio je Obradović sa šest, Ilić i Peševski dodali su po pet golova, a Gugleta je postigao četiri. Arsić je imao 15 odbrana.