Održana prva noćna utrka u Sarajevu

Autori mondo.ba Autori Samir Cacan

Prva noćna utrka u Sarajevu održana je večeras na najatraktivnijim dijelovima glavnog grada Bosne i Hercegovine.

Noćna trka Sarajevo Run4lifestyle Izvor: MONDO/Samir Cacan

Riječ je o trci od 10 kilometara, a trčala su se tri kruga kroz najljepše dijelove Sarajeva. Start je bio ispred BBI centra, a učesnici su trčali Titovom ulicom, zatim ulicom Musala došli do Obale Kulina bana i trčali sve do Vijećnice, odakle su se do startne pozicije vratili ulicom Mula Mustafe Bašeskije.

Na utrci pod nazivom "Run4lifestyle" učestvovalo je oko 700 trkača, a pobjednik prve noćne utrke u Sarajevu bio je Osman Junuzović koji je utrku završio za nešto više od pola sata. Iza njega je kroz cilj prošao Srđan Samardžić, a treći je bio Božo Vujić.

U ženskoj konkurenciji nabolja je bila bosanskohercegovačka atletičarka Lucia Kimani koja je utrku završila za nešto manje od 41 minutu. Drugo vrijeme ostvarila je Adela Čomor, a treća je bila Alma Hrnjić.

Utrka je organizovana kako bi se promovisao zdrav i aktivni život, te kako bi se ovom sportu dala nešto drugačija atmosfera u kojoj Sarajlije do sada nisu imale priliku uživati.

Učesnici su dobili majice, broj s čipom za mjerenje vremena, osvježenje i poklone sponzora nakon prolaska kroz cilj.