Srbima ne ide ni u dublu

Posle eliminacije u singlu, Troicki završio i nastup u konkurenciji parova na turniru u Štutgartu

Poraz-Troickog-i-Zimonjica-u-prvom-kolu-dubla-u-Stutgartu. Izvor: MN PRESS

Viktor Troicki neće se dugo zadržavati u Štutgartu ove godine.

Posle rane eliminacije u singlu, završio je nastup i u dublu u prvom kolu. On je u paru sa selektorom Dejvis kup selekcije Srbije Nenadom Zimonjićem pretrpeo poraz na startu takmičenja u dublu.

Njih je nadigrao novozelandsko-brazilski par, Markus Danijel-Marselo Demoliner, posle tri seta - 1:6, 6:3, 7:10.

Danijel i Demoliner su u prvom setu dva puta oduzeli servis srpskim teniserima, koji su u drugom setu napravili brejk u osmom gemu, što im je bilo dovoljno da izjednače u meču. Danijel i Demoliner dobili su treći set sa 10:7 i za 61 minut se plasirali u četvrtfinale.

Oni će u narednoj rundi igrati protiv pobednika duela prvih nosilaca Amerikanaca Boba i Majka Brajana i australijsko-nemačkog para Bernarda Tomića i Miše Zvereva.

Nagradni fond turnira u Štutgartu iznosi 630.785 evra.