Balkansko prvenstvo: Srbiji zlato, BiH bez medalje

Na Balkanskom juniorskom prvensvu za odbojkašice, reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju pobjedom u finalu protiv Turske rezultatom 3:1. Bronza ide Crnoj Gori, koja je u meču za treće mjesto protiv BiH bila bolja sa 3:2.

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobjednik je Balkanskog prvenstva za juniorke. Srbija je u finalu savladala Tursku rezultatom 3:1 (27:25, 16:25, 25:23, 25:19).

Srbija je u prvom setu imala značajnu prednost, međutim, u završnici je Turska došla do izjednačenja (22:22). Ipak, u finišu ovog seta Srbija je imala više koncentracije i riješila ga u svoju korist sa 27:25.

Drugi set Turska je dobila sa 25:16, a bolje je otvorila i treći u kojem je vodila sa 21:13, ali se Srbija serijom 12:2 vratila iz gotovo bezizlazne situacije i dobila set sa 25:23. U posljednjem setu Srbija je imala kontrolu, dobila sa 25:19 i došla do nove balkanske titule.

NAJBOLJI POJEDINCI

Najbolji smečer: Katarina Lazović (Srbija), srednji bloker: Jovana Kocić (Srbija), korektor: Ebrar Karakurt (Turska), tehničar: (Anđela Veselinović), libero: Kurt Simaj (Turska), MVP: Jovana Kocić (Srbija). Fer plej: Dušanka Petrović (Crna Gora).

Bronzanu medalju na Balkanskom prvenstvu osvojila je reprezentacija Crne Gore koja je u duelu za treće mjesto pobijedila Bosnu Hercegovinu sa 3:2 (25:19, 25:20, 18:25, 21:25, 15:5).

Crna Gora je dobila prva dva seta, međutim, u nastavku Bosna i Hercegovina je podigla nivo igre da bi u petom odlučujućem setu, Crna Gora odmah na početku povela sa 6:1 i prednost sačuvala do kraja.

U meču za peto mjesto Albanija je bila bolja od Rumunije sa 3:1 (25:23, 25:23, 19:25, 25:19).