PLIVANJE (SP): Srbi stali u kvalifikacijama

Srpski plivači šestog dana takmičenja na Svetskom prvenstvu u Budimpešti nastupali u tri discipline, a samo je Sebastijan Sabo zabeležio dobar rezultat

Sebastijan Sabo odlično je plivao na prvom svetskom šampionatu u karijeri.

Posle polufinala na 50 metara delfin stilom stigao je do polufinala, na duploj dužoj deonici nije uspeo da ponovi taj rezultat. On je trku na 100 metara delfin isplivao za 52,16 sekundi i ostvario ukupno 19. vreme u kvalifikacijama.

Polufinale mu je izmaklo za 20 stotinki, budući da je 16. u kvalifikacijama Amerikanac Tim Filips izborio nastup u daljem takmičenju rezultatom 51,96 sekundi.

Sabo ipak može biti zadovoljan ostvarenim jer je za gotovo sekund popravio lični rekord. On je u Budimpeštu stigao sa najboljim rezultatom 52,96 sekundi.

Najbolje vreme u kvalifkacijama imao je Amerikanac Kejleb Dresel - 50,08 sekundi.

U polufinale nije uspeo da se plasira ni Andrej Barna u trci 50 metara slobodnim stilom. Srpski plivač je trku završio za 22,61 sekundu. U svojoj kvalifikacionoj grupi zauzeo je drugo mesto, a ukupno je imao 33. vreme u konkurenciji 118. plivača.

Brazilac Bruno Fratus ostvario je najbolje vreme u kvalifikacijama, jer je deonicu isplivao za 21,51 sekundu.

Velike nade polagale su se u srpsku štafetu 4x200 metara, ali je i ona završila takmičenje u kvalifikcijama

Srpski tim u sastavu Velimir Stjepanović, Uroš Nikolić, Stefan Šorak i Ivan Lenđer zauzeo je ukupno 15. mesto rezultatom 7:18.68 minuta.

Plan je bio da se pliva daleko bolje od rekorda srpske štafete sa EP u Londonu (7:17,36), odnosno da se zabeleži rezultat oko 7:15, 7:16 minuta, jer je to bilo vreme koje garantuje plasman u finale.

Srpski tim nije bio ni blizu tog rezultata u Budimpešti.

Mesto u finalu izborili su plivači Australije, Velike Britanije, Rusije, Holandije, Italije, Japana, SAD i Poljske.

Polufinalne i finalne trke na programu su večeras od 17.30 časova.