Zvezda "pala" u "Boriku" (FOTO)

"Velikan iz Gospodske" je u prijateljskom meču u banjalučkoj dvorani "Borik" savladao Crvenu zvezdu rezultatom 27:26.

Prijateljska utakmica: RK Borac m:tel - RK Crvena zvezda 27:26 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

RK Borac m:tel je u do kraja neizvjesnom meču, pred 1.000 gledalaca u banjalučkom hramu sporta, za nijansu bio bolji od Crvene zvezde.

RK Borac m:tel - RK Crvena zvezda 27:26 (13:16)

Borac je dobro otvorio meč i na krlima Mijatovića poveo sa 10:6, ali se Zvezda brzo konsolidovala i krenula u furioznu seriju od 10:1 koju je predvodio Babić sa četiri gola. U tom periodu utakmice u ekipi Borca isključenja, po dva minuta, su zaradili Šešić i Ćeranić.

Borac je drugo poluvrijeme otvorio serijom 4:0 kojom je preuzeo vođstvo, pa je Nenad Peruničić bio primoran na tajm aut, nakon čega je utakmica ušla u egal. Izabranici Bojana Unčanina su meč u svoju korist prelomili u posljednjih deset minuta kada su golovima Ćelića, pa potom Đurđevića iz sedmerca stekli prednost od tri gola razlike, koju su sačuvali do kraja.

U ekipi domaćina najefikasniji su bili Mijatović sa osam golova, Daničić sa šest i Ćeranić sa četiri pogotka.

U redovima "crveno-bijelih" najefikasniji su bili Mošić i Matičić koji su postigli po pet golova.

Tok meča

Zvezda nije uspjela da uputi šut u posljednjem napadu na utakmici.

Tajm aut Peruničića poslije promašenog napada Borca. Devet sekundi do kraja utakmice.

27:26 Mošić petim golom dovodi Zvezdu na jedan razlike.

27:25 Novi gol Mošića. Borac će posljednjih 75 sekundi igrati bez isključenog Ćeranića.

27:24 Đurđević iz sedmerca vodi Borac na tri razlike.

26:24 Mošić smanjio, ali Ćeranić vraća na dva razlike.

25:23 Kontra Borca, još pet minuta do kraja.Tajm aut Unčanina.

24:22 Novi gol za Borac postiže Ćelić. Ušli smo u posljednjih 10 minuta utakmice.

23:22 Pešić smanjio na gol razlike.

23:21 Daničić pogađa iz kontre.

22:21 Đurđević na drugoj strani, takođe sa sedam metara.

21:21 Matičić sedmerac.

21:20 Zvezda je izjednačila na 20:20, ali je Komnenović donio novo vođstvo Borcu koji ima igraća više nakon isključenja Palevića.

20:18 Lijepa kontra i pogodak Đurđevića.

19:18 Odličan gol Mijatovića sa 12 metara!

18:17 Borac sa igračem manje poveo preko Mijatovića.
Isključen je Ćelić.

17:17 Novi gol Ćerajića.

16:16 Ćeranić dovodi utakmicu u egal. Borac je drugo poluvrijeme otvorio serijom 3:0. Trener Zvezde primoran da zove tajm aut!

15:16 Daničić zabija za minus jedan.

14:16 Borac dobro otvara drugo poluvrijeme.

Počelo je drugo poluvrijeme.

-prvo poluvrijeme-

13:16 Posljednji minut prvog poluvremena

11:15 Četvrtim golom Babića Zvezda otišla na najveću prednost na utakmici
Beograđani u seriji 10:1.

Borac sa igračem manje, isključen je Ćeranić

11:13 Golčina Mošića a zatim pogodak Kljajića vodi Zvezdu na dva razlike!

11:10 Mijatović nakon kontre pogađa za Borac i prekida seriju Zvezde od 5:0.

10:9 Kontra Zvezde sa igračem više, Unčanin zove tajm aut!

10:8 Babić smanjuje na dva razlike. Prvo isključenje na utakmici je zaradio igrač domaće ekipe Šešić.

10:7 Novi sedmerac za crveno-bijele, precizan je bio Matičić.

10:6 Zvezda prekida seriju Borca golom Babića sa sedmerca.

8:5 Golom Daničića i Mijatovića nakon kontre Borac je otišao na tri razlike, trener Zvezde Nenad Peruničić zove tajm aut.

6:5 Četvrtim golom Mijatovića Borac poveo.

3:2 Dva vezana gola Mijatovića, koji je postigao sva tri gola za Borac.

1:2 Golom Mošića, a onda lijepim cepelinom Sotića Zvezda preokrenula nakon pet minuta.

1-0 Nakon uvodnih promašaja meč je otvoren pogotkom sa sedmerca Srđana Mijatovića.

Utakmica je počela

Prije utakmice minutom ćutanja odata je pošta nedavno preminulom Nenadu Kneževiću, rukometnom sudiji, jednom od osnivača i prvom generalnom sekretaru Rukometnog saveza RS.

Pred početak utakmice su intonirane himne Republike Srpske i Srbije.

Pri ulasku u dvoranu trener Crvene zvezde Nenad Peruničić dočekan je ovacijama.

U dvorani "Borik" se nalazi oko hiljadu gledalaca.

Banjalučani su proteklog vikenda poraženi od hrvatskog drugoligaša Vidoveca 26:28 u istoimenom mjestu nadomak Varaždina, što im je bio četvrti neuspjeh u pet dosadašnjih test mečeva, ako se računa i nastup na TV Turniru šampiona u Doboju, gdje su "crveno-plavi" zauzeli sedmo mjesto.

Beograđani u Banjaluku dolaze kao osvajači Kupa Srbije, kojeg su osvojili u Gornjem Milanovcu pobijedivši u finalu Spartak Vojput, 20:18 (11:10).

U dvorani "Breza", "crveno-bijeli" su peti put u istoriji trijumfovali u Kupu Srbije (1956, 1995, 1996, 2004. i 2017) i prvi put podigli trofej od posljednje Zvezdine titule, 2008. godine.

"Navijačko ćoše"

Prvi put ispred dvorane "Borik", sat vremena prije početka utakmice između Borca i Crvene zvezde, biće postavljeno "navijačko ćoše" - mjesto za rukometno druženje.