Dijamantski kraj sezone - Ivana opet najbolja!

Najbolja srpska atletičarka odbranila trofej i opet se vraća kući sa glavnom nagradom.

Ivana Španović pobjednik Dijamantske lige Izvor: MN PRESS

Na kraju sezone prožete pehovima, Ivana Španović vraća se u Srbiju sa dijamantom!

Srpska državna rekorderka u Briselu je branila i odbranila trofej Dijamantske lige, trijumfom u velikom finalu. Najviše mesto na podijumu, trofej i novčanu nagradu Ivani je doneo skok u poslednjoj, šestoj seriji, od 6,70 metara!

Drugo mesto pripalo je Britanki Lorejn Jugen (6,65), a treće Amerikanki Šakili Sanders (6,64). Tijana Bartoleta bila je četvrta sa skokom od 6,63, a svetska prvakinja Britni Ris završila je takmičenje na petoj poziciji, skokom od 6,61 metar.

Ivana je ovim uspehom ponovila prošlosezonski rezultat i na najlepši način zaokružila sezonu u kojoj je imala niz problema.

Prošle zime Španovićeva je u Beogradu skočila istorijskih 7,24 i osvojila titulu prvakinje Evrope, ali je pre početka letnjih takmičenja doživela povredu lista leve noge, koji je dva meseca udaljio od borbi za trofeje.

Nakon povratka turnirima i osvajanja mitinga Dijamanatske lige u Lozani ponovo je doživela povredu (stopalo) i oporavila se dovoljno da na Svetskom prvenstvu u Londonu skoči najdalje, ali je već dobro poznato kako je zbog papira na leđima ostala bez zlata...

Ipak, sada se sve ružno briše, a Ivana nasmejana odlazi na odmor, a potom i pripremu za narednu sezonu, kada je očekuje dvoransko Svetsko prvenstvo u Birmingemu (2-4. mart)