WTA finale: Završnica bez "broja jedan"

Simona Halep nije uspela da izbori plasman u polufinale završnog turnira sezone u Singapuru. Sad strepi i za čelnu poziciju na WTA listi

U Singapuru se igra završni turnir sezone, na kojem učešće tradicionalno uzimaju osam najboljih teniserki sveta.

Posle pet dana takmičenja poznate su učesnice polufinala. U njemu neće biti prve teniserke svete Simone Halep, koja je nedavno zaposela teniski tron.

Rumunka je u odlučujućem duelu Crvene grupe poražena od Ukrajinke Eline Svitoline rezultatom 6:3, 6:4. Svitolina je upisala veliku pobedu, ali Pirovu, budući da je sa dva poraza na startu bila najlošije plasirana u grupi, ali je pokvarila planove Halepove i sprečila je da stigne do završnice.

"Stvarno ne volim ovakav sitem takmičenja. Ne ideš odmah kući ako izgubiš, imaš i posle poraza šansu da prođeš, ali si cele nedelje pod stresom", rekla je Halep.

Svi

Iz Crvene grupe plasman u polufinale obezbedila je Karolina Garsija iz Francuske, koja je bila bolja od Karoline Voznijacki, i to posle žestokog preokreta - 0:6, 6:3, 7:5. Danska teniserka je u prva dva duela izgubila samo četiri gema, protiv Garsije je prvi set rešila sa nulom, ali je onda izgubila dva u nizu. Njih dve završile su grupnu fazu završnog turnira skorom 2-1.

"Zaista mi je sve ovo nekako čudno, jer sam i plasman na završni turnir obezbedila u poslednjem trenutku, dve nedelje pre njegovog početka. Bilo mi je veoma drago što sam to uspela i želela sam da iskoristim dolazak u Singapur da steknem iskustvo i napredujem. Valjda sam se zato tako i potrudila da dobijem dva poslednja meča", poručila je Garsija.

Karolina

Pre njih plasman u polufinale iz Bele grupe obezbedile su Venus Vilijams i Karolina Pliškova.

One su ostvarile po dve pobede i poraz. Amerikanka je u poslednjem meču pobedila Garbinje Muguruzu (7:5, 6:4) i tako joj se revanširala za poraz u polufinalu Vimbldona, dok je Pliškova imala luksuz da izgubi meč od Jelene Ostapenko iz Letonije (3:6, 1:6), jer je pre toga dobila dva meča.

Simona Halep, uprkos tome što nije izborila plasman u završnicu WTA finala u Singapuru pratiće šta se dešava do kraja, jer će od toga zavisiti da li će zadržati prvo mesto na listi najboljih igračica sveta. Ona na toj poziciji na kraju godine neće ostati samo ako Plškova osvoji titulu u Singapuru.