VATERPOLO: Partizan ubedljiv u Rijeci

Crno-beli savladali Primorje u 3. kolu Regionalne lige

Primorje Partizan 4:10 vaterpolo Regionalna A1 liga Izvor: MN PRESS

Vaterpolisti Partizana upisali su drugi trijumf u Regionalnoj A1 ligi.

Na gostovanju u Rijeci pobedili su Primorje ubedljivim rezultatom 10:4 (2:0, 3:2, 3:0, 2:2) u 3. kolu.

Crno-beli su dominirali od početka do kraja meča. Riječani su u drugoj četvrtini prišli na 2:3, ali je Partizan nakon toga serijom 7:0 do poslednje deonice srušio svaku nadu domaćina u eventualni trijumf.

Odbrana Beograđana funkcionisala je odlično, jer je mreža Dimitrija Rističevića između drugog i trećeg gola domaćih mirovala skoro 17 minuta. Primorje je smanjilo na 10:3 na četiri minuta pre kraja, da bi 20 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene Riječani postigli i četvrti gol za konačnih 4:10.

Trener crno-belih Stefan Ćirić može da bude i zadovoljan igrom u napadu, su se čak osmorica vaterpolista upisala u listu strelaca.

Partizan posle tri kola Regionalne lige ima skor 2-1, a u narednoj rundi, 4. novembra, dočekaće splitski POŠK.

Primorje - Partizan 4:10 (0:2, 2:3, 0:3, 2:2)

Primorje: Čubranić, Čunko 1, Brubnjak, Kovačević, Peroš, Blažić, Tkač, Rakovac 1, Radulović, Augusti, Paparić 1, Božić, Valas 1.

Partizan: Rističević, Kasum, F. Janković 1, Lukić 1, Lazić 1, Tomić, M. Janković 1, Andrejević, Manojlović, Radamović 1, Radonjić 1, Aksentijević 2, Belopavlović, Vučinić 2.