RK Borac m:tel razbio Slogu

Rukometaši Borca sa ubjedljivih 29:21 pobijedili Slogu iz Doboja.

PLBIH  RK Borac - RK Sloga 29-21 Izvor: MONDO

U okviru 10. kola Premijer lige BiH u banjalučkom Boriku sastali su se dugogodišnji rivali, Borac i Sloga, a meč je završen ubjedljivom pobjedom Banjalučana 29:21.

Dugo godina dueli Sloge i Borca bili su puni neizvjesnosti, međutim, ove sezone daleko kvalitetniji Borac nije imao problema protiv gostiju iz Doboja.

Poslije poraza od Konjuha u prošlom kolu ekipa Bojana Unčanina bila je odlučna da se vrati na pobjednički kolosjek i to se vidjelo od samog starta.

Crveo-plavi su poveli 3:0, a poslije dva vezana gola Nježića i 5:1. Sloga je mini-serijom 3:0 smanjila na 7:6 u 20. minutu, međutim Borac je uzvratio istom mjerom i u finišu prvog dijela golom Unčanina povisio na 13:8, da bi poluvrijeme završio pogotkom Daničića za 15:8.

U istom ritmu nastavio je Borac m:tel i u nastavku pai održavao prednost od sedam-osam golova.

Do dvocifrene prednosti – 25:15 Borac je stigao golom Daničića, a desetak minuta pred kraja Sloga je smanjila na 25:16.

Borac nije dozvolio opuštanje u finišu i meč je završio pobjedom 29:21.

Najbolji akter meča bio je golman Borca Arman Beširević sa 16 odborana, od čega je „skinuo“ i jedan sedmerac. Pet minuta prije kraja, zamijenio ga je Subotić, koji je, takođe, zabilježio nekoliko uspješnih intervencija. Najefikasniji u redovima „crveno-plavih“, bio je Miloš Nježić sa pet pogodaka.