Dimitrov najbolji sportista na Balkanu

Autori mondo.ba Autori Agencije

Bugarski teniser Grigor Dimitrov proglašen je najboljim sportistom Balkana u 2017. godini u 45. izboru kojeg organizuje Bugarska novinska agencija (BTA) i u kojem učestvuju druge regionalne novinske agencije.

Pobjednik ATP završnice u Londonu Dimitrov prvi je put proglašen najboljim u ovom izboru s ukupno 62 boda, prenijele su agencije.

Drugo mjesto sa 60 bodova je zauzela rumunska teniserka Simona Halep, prva na WTA listi i finalistkinja Rolan Garosa.

Svjetski prvak na 200 metara, turski sprinter Ramil Gulijev zauzeo je treće mjesto sa 49 bodova. Grčka skakačica s motkom, svjetka šampionka, Katarina Stefanidi je četvrta sa 48 bodova, dok je svjetska prvakinja u bacanju diska Sandra Perković iz Hrvatske peta sa 46 bodova.

Odmah iza nje je kapiten reprezentacije Hrvatske i fudbaler Real Madrida Luka Modrić sa 31 bodom.

Među 10 najboljih su i srpski košarkaš Bogdan Bogdanović, koji je zauzeo osmjo mjesto sa 19 osvojenih bodova, dok je tik iza njega odbojkašica Tijana Bošković sa 17 osvojenih bodova.

Sportista iz Bosne i Hercegovine nije bilo među 10 najboljih, a u anketi je 30 sportista dobilo glasove.