Peta pobjeda "skauta" u nizu, za vrh tabele

Na otvaranju 19. kola rukometne Premijer lige BiH, Izviđač u Ljubuškom savladao Derventu 30:20 (15:8), te preuzeo lidersku poziciju od Vogošće.

Rukometaši Izviđača zabilježili su petu uzastopnu, a ukupno 15. pobjedu u Premijer ligi BiH.

Na otvaranju 19. kola "skauti" su pred svojim navijačima u Ljubuškom savladali Derventu 30:20 (15:8).

Od samog starta susreta domaći su krenuli angažovanije i već do poluvremena stekli sigurnu prednost od sedam golova - 15:8. Dominacija je nastavljena i u drugom poluvremenu, pa je Izvičan na kraju više nego ubjedljivo stigao do nova tri boda.

Ekipa Dervente tako je nastavila crnu seriju protiv Izviđača, s obzirom da je u posljednje tri sezone, odnosno šest utakmica, samo jednom uspjela ostati neporažena.

U redovima tima iz Ljubuškog najefikasniji je bio David Mandić sa devet golova, dok je kod Dervenćana prednjačio Slaven Šijaković sa šest pogodaka.

Ovim trijumfom, Izviđač je, uz utakmicu više, preuzeo lidersku poziciju od Vogošće, koja u derbiju kola u subotu od 19 časova dočekuje mostarski Zrinjski.