Džumhur superiorno do drugog kola Rolan Garosa!

Bez većih problema, najbolji teniser BiH na startu Rolan Garosa eliminisao Amerikanca Denisa Kudlu, 114. tenisera svijeta, 6:4, 6:2, 6:2 i plasirao se u drugo kolo.

Sjajan start drugog Gren slema sezone!

Damir Džumhur 122. izdanje Rolan Garosa otvorio je sigurnom pobjedom protiv 114. tenisera na ATP listi, Amerikanca Denisa Kudle.

Slavio je u tri seta i postao prvi teniser koji se plasirao u drugo kolo, gdje će igrati protiv Rumuna Radua Albota, koji je u prvom kolu eliminisao domaćeg tenisera Gregoara Barera u pet setova.

DŽUMHUR - KUDLA 6:4, 6:2, 6:2

Ulogu favorita 26-godišnji Sarajlija opravdao je za nešto manje od dva časa igre, a jedino je u prvom setu Amerikanac pružio ozbiljniji otpor.

U prvom setu Džumhuru su dva brejka bila dovoljna da povede 1:0, da bi u naredne dvije dionice poprilično lako slavio protiv prvog rivala na ovogodišnjem Otvorenom prvenstvu Francuske.

- TOK MEČA-

TREĆI SET (6:2)

To je to, Džumhur je slavio!

Novi brejk, za 4:1! Džumhur sigurno korača ka drugom kolu Rolan Garosa.

Kako je odigrao u drugom, najbolji bh. teniser nastavlja i u trećem setu.

Već u prvom gemu Sarajlija je oduzeo servis rivalu, a onda na svoj servis potvrdio brejk, iako je Kudla imao priliku da izjednači, ali je propustio brejk šansu.

DRUGI SET (6:2)

Damir dominira. Nakon dva brza brejka dolazi do prve set lopte na svoj servis i koristi je za sigurnih 6:2 i vođstvo 2:0 u setovima.

Još jedan brejk Džumhura! Prvi u drugom setu koristi prvu šansu, za vođstvo 3:2.

Bez većih uzbuđenja u drugom setu. Oba tenisera čuvaju svoj servis, a nakon četiri gema rezultat je 2:2.

PRVI SET (6:4)

Brejk za brejkom, Džumhur ponovo vodi i servira za osvajanje prvog seta! I uspijeva, vodi 1:0.

Brejk pa ribrejk! Džumhur je stigao do prvog brejka i poveo 4:3, ali već u narednom gemu izgubio je svoj servis. Amerikanac je izjednačio na 4:4.

Kudla je poveo 2:1, a onda u četvrtom gemu propustio čak četiri brejk lopte. Džumhur je uspio da se izvuče i izjednači na 2:2.

Počeo je meč. Kudla prvi servira i rješava prvi gem u svoju korist, ali Džumhur uzvraća istom mjerom - 1:1.