Pregršt medalja za banjalučke karatiste u Sofiji

Banjalučki karatisti iz kluba Energija osvojili su četiri medalje na ligi mladih u Bugarskoj.

Na prvoj Karate ligi mladih, koja je premijerno održana u prestonici Bugarske, Banjalučani su osvojili zlatnu, srebrnu i dvije bronzane medalje i u generalnom plasmanu od takmičara iz 72 zemlje odnosno čak 423 kluba zauzeli petu poziciju.

Zlato u kategoriji kategoriji kadetkinja do 47 kilograma osvojila je Paola Kostić, srebro je u kategoriji 55 kg pripalo Jovanu Kopreni, dok su se brozama okitili Sergej Vučić (kadeti 57 kg) i Nikolina Čučak (47 kg).

Osim osvojenih medalja, u izuzetno jakoj konkurenciji osvojena su u dva peta mjesta banjalučkih karatista i to Mihajlo Stanić i Anja Lolić, što je takođe doprinijelo plasmanu na peto mjesto.

Gledano klupski, jedino je klub iz Ukrajine bolje rangiran od Banjalučana s obzirom da su ispred Energije bile jedino reprezentacije Japana, Saudijske Arabije i Turske.