Džumhur ispustio Zvereva

Damir Džumhur bio na pragu senzacije protiv Aleksandra Zvereva, ali je drugi igrač svijeta poslije trilera u petom setu izborio plasman u osminu finala.

Najbolji bh. teniser zaustavljen je u trećem kolu Rolan Garosa.

Aleksandar Zverev stigao je do pobjede 3:2 u setovima poslije nešto manje od četiri sata vrhunskog tenisa i tako izborio plasman u osminu finala.

ZVEREV - DŽUMHUR 6:2, 3:6, 4:6, 7.6 (7:3), 7:5

Dugo će Džumhur pamtiti meč protiv trenutno drugog reketa svijeta, jer je ispustio priliku i u četvrtom i u petom setu da napravi senzaciju.

Najbolji bh. teniser bio je na samo poen od trijumfa! Pri rezultatu 5:4 u petom setu Džumhur je imao meč loptu, ali se Zverev spasio i poslije dugog gema izjednačio.

To kao da je uzdrmalo Džumhura koji je izgubio svoj servis gem i sve se preokrenulo. Njemački teniser znao je kako privesti meč kraju, iako je Džumhur u posljednjem gemu zaprijetio izjednačivši na 30:30, međutim Zverev nije stao.

Drugi reket svijeta dobio je naredna dva poena i stigao do 7:5 i pobjede u meču u kojem je već bio na koljenima.

Nakon njegovog vođstva 1.0 u setovima, Džumhur je zaigrao mnogo bolje i energičnije i osvojio naredna dva.

Bila je to naznaka velikog preokreta, koji bi se desio da Džumhur nije griješio u odlučujućim trenucima.

Mogao je on da završi meč i prije petog seta. Na 2:1 u setovima i 6:5 Džumhur je servirao za meč, ali je to učinio katastrofalno.

Umjesto da osvoji svoj servis gem izgubio ga je bez osvojenog poena i ušlo se u taj-brejk u kojem je Zverev iskoristio psihološku prednost i potpuno nadigrao Džumhura za 2:2 u setovima.

Uslijedio je dramatični peti set u kojem je Džumhur uspio da nadoknadi brejk zaostatka, ali ne i da u završnici iskoristi meč loptu i Zverev ga je surovo kaznio.

Bio je ovo je drugi duel Džumhura i Zvereva, a po jednom su slavili i jedna i drugi.

"Toliko sam umoran nakon ovog meča, ne znam da li ću se stići oporaviti za naredni meč. Bio je ovo potpuno lud meč, presrećan sam zbog pobjede.Izgubio sam koncentraciju nakon vođstva i taj drugi set, Džumhur je igrao u tom trenutku mnogo bolje. Samo sam tražio način da nastavim meč i stignem do pobjede, na kraju sam u tome i uspio", rekao je Zverev odmah poslije meča.

TOK MEČA

PRVI SET:

Džumhur je prvi servirao i poveo na meču.

Zverev je uzvratio osvajanjem svog servis gema, a potom napravio brejk za 1:2.

Nijemac je dobio četvrti gem bez izgubljenog poena, a na isti način uzvratio je Džumhur u sljedećem – 2:3.

Još jedan siguran gem za Zvereva, a zatim i novi brejk – 2:5.

Zverev je iskoristio prvu set loptu za 2:6 i poveo 1:0 u setovima.

DRUGI SET:

Drugi set počeo je identično kao i prvi. Poslije Džumhurovog servis gema Zverev osvaja naredna tri gema 1:3.

Velika borba u petom gemu. Damir je spasio brejk loptu, a onda dobio svoj servis gem 2:3.

BREJK! 3:3 je nakon što je Džumhur iskoristio drugu brejk loptu.

Džumhur igra sve bolje. Sada je 4:3.

Novi brejk našeg tenisera. Prvu brejk loptu nije iskoristio, ali jeste drugi i to prelijepim poenom za 5:3.

Džumhur osvaja set 6:3.

TREĆI SET:

Zverev uz mnogo muke osvaja svoj servis-gem

Džumhur je izjednačio, a potom napravio novi brejk. Iskoristio je drugu brejk loptu, tačnije Zverev je u najgorem mogućem trenutku napravio neiznuđenu grešku i poslao lopticu iza osnovne linije.

Loše je servirao Džumhur, a drugi reket svijeta je to kaznio brejkom za 2:2, a potom poveo i 3:2.

Džumhur sada uspješan na svoj servis 3:3.

Tri brejk lopte imao je Džumhur u sedmog gemu trećeg seta, ali se Zverev spasio odličnim servisom i osvojio gem 3:4.

Džumhur je prilično lako dobio gem na svoj servis 4:4.

Brejk za Džumhura koji je sada na korak od osvajanja trećeg seta.

Dvije brejk lopte spasio je Džumhur, a onda iskoristio prvu servis loptu za potpuni preokret 6:4.

Bh. teniser vodi 2:1 u setovima i na korak je od velikog iznenađenja.

ČETVRTI SET:

Zverev vodi 2:1 u četvrtom setu nakon gema u kojem je iskoristio tek četvrtu gem loptu.

Nijemac nije iskoristio dvije brejk lopte i Džumhur je uspio da izjednači na 2:2, a ono što nije uspjelo Zverevu jeste bh. teniseru. Džumhur je napravio brejk za 3:2, a zatim dobio još jedan gem za 4:2.

Zverev je smanjio na 4:3.

Brejk Zvereva za 4:4.

Sjajnu priliku propustio je Džumhur u devetom gemu. Tri brejk lopte imao je, ali nije uspio da osvoji gem i stigne nadomak pobjede. Zverev vodi 5:4, a Džumhur mora da servira za ostanak u setu.

Lagano je Džumhur dobio svoj servis gem - 5:5.

Dva puta došao je Džumhur do brejk prilike. Prvi put uz mnogo sreće jer je loptica pogodila mrežu i prevarila, a drugi put sjajnim poenom na samu osnovnu liniju. I onda katastrofalna greška Zvereva. njemački teniser napravio je dvostruku servis grešku - 6:5 za Džumhura.

Zadrhtala je Damirova ruka u najgorem mogućem trenutku. Džumhur je izgubio svoj servis gem bez osvojenog poena. 6:6, igraće se taj-brejk.

TAJ-BREJK:

Mini brejk Zvereva koji vodi 2.1 i ima naredna dva servisa.

Nijemac djeluje svježije i snažnije u ovim trenucima. Dobio je oba svoja servisa - 4:1

Zverev vodi 5:2 i servira.

Mini brejkom Džumhur je smanjio na 6:3.

Bh. teniser je poslao lopticu u mrežu, Zverev osvaja taj-brejk rezultatom 7:3.

PETI SET:

Loše je Džumhur otvorio odlučujući set. Zverev je odmah napravio brejk - 0:1

Brejk Džumhura. Strpljivo je igrao bh. teniser na 15:40 i poslije duge razmjene udaraca odličnom forhend paralelom stigao do brejka 1:1.

Novi brejk - bez osvojenog poena Džumhur gubi svoj servis gem - 1:2.

Zverev osvaja gem za 3:1, a pojavljuju se prvi znakovi nervoze kod najboljeg bh. tenisera. Džumhur je bacio reket.

Isplatilo se. Damir je smanjio na 3:2.

Poslije velike borbe Zverev ipak stiže do 4:2.

BREJK! Džumhur je prvo smanjio na 4;3, a onda dobio naredna četiri poena za brejk i 4:4 u petom setu!

Poslije maratonskog gema koji je trajao skoro deset minuta Džumhur je stigao nadomak pobjede. Poslije velike borbe i nekoliko lijepih poena on je poveo 5:4 i Zverev će sada servirati za ostanak u meču.

Meč loptu imao je Džumhur, međutim, mnogo je griješio u još jednom maratonskom gemu i Zverev je izjednačio na 5:5.

Loš servis koštao je Džumhura možda i odlučujućeg gema. Zverev vodi 6:5 i servira za pobjedu.