Nole "precrtao" Ahuta, sledi Verdasko

Srpski teniser stigao do četvrtog kola na Rolan Garosu. Đoković bolji od Bautiste Ahuta, sledi meč sa trećim Špancem na turniru – Fernandom Verdaskom.

Novak Đoković je izgubio prvi set na ovogodišnjem Rolan Garosu, ali će igrati u četvrtom kolu najpoznatijeg i najpopularnijeg turnira na zemlji.

Srbin je posle
tri sata i 51 minuta igre savladao 13. igrača sveta Roberta Bautistu Ahuta 3:1 (6:4, 6:7, 7:6, 6:2). Zanimljivo, i u osmini finala ga očekuje stari poznanik iz Španije – Fernando Verdasko, koji je bio bolji od Grige Dimitrova (7:6, 6:2, 6:4).

Biće to treći uzastopni duel Novaka sa teniserom iz Španije, jer je u drugom kolu eliminisao Haumea Munara. Đoković i Verdasko su do sada odigrali 14 mečeva, a srpski teniser ima deset pobeda. Poslednji put su se sastali na Australijan Openu 2017, kada je najbolji naš igrač pobedio 6:, 7:6, 6:2. Nole protiv Španca ima pet vezanih pobeda.

Verdasko na trijumf čeka od 2010, kada je dva puta slavio na Mastersu u Monte Karlu i Rimu. Na Rolan Garosu igrali su samo jednom pre 11 godina i Đoković je bio bolji. Fernando je samo jednom pobedio Srbina na grend slemovima, davne 2005. u Njujorku – 6:1, 4:6, 6:7, 6:4, 6:4.

Novak je praktično mogao do pobede i u drugom setu, kada je na sebi nesvojstven način, posle fenomenalnih odbrana, umesto vinera na mreži pogodio sajlu, a loptica se od nje odbila u aut. Posle tog promašaja Bautista Ahut je dobio taj-brejk i izjednačio na 1:1.

Velika borba viđena je u trećem setu. Španac je imao prednost 5:3, ali je u poslednjem trenutku Đoković prvo napravio brejk, a zatim set uveo u drugi uzastopni taj-brejk. U ovom je bio bez greške...

Već u četvrtom setu videli smo najubedljivijeg Novaka Đokovića, sa čak tri brejka.

TOK MEČA

ČETVRTI SET

6:2 - KRAJ!

5:2 -
Ali... Ne predaje se Bautista Ahut. Uspeo je da vrati jedan brejk. Vrlo loše izdanje Novaka Đokovića u ovom gemu.

5:1 - BREJK!
Bliži se kraj...

4:1 - KIŠA! Ne bi bilo dobro da se sada prekine meč. Đoković je osvojio još jedan gem i grabi ka osmini finala.

3:1 -
Smanjio je Bautista Ahut dobivši prvi gem u četvrtom setu. I u ovom delu igre imao je problem na svoj servis, ali Đoković ovaj put nije imao rešenje da ga oduzme i napravi kapitalnu prednost.

3:0 -
Još jedan vrlo siguran gem za Đokovića.

2:0 - BREJK Novaka Đokovića!
Španac je osvojio sam prvi poen u gemu, a onda je četiri vezao srpski teniser. Poslednja dva napravljena su posle grešaka Bautiste Ahuta.

1:0 -
Odličan gem za Đokovića bez izgubljenog poena!

TREĆI SET

7:6 (7:4) - Novak je vrlo brzo u taj-brejku stigao do vođstva (3:1), a onda uz dva mini brejka stigao do četiri set lopte (6:2), od kojih je iskoristio treću. Baš kad je Novak servirao za treći set, počela je kišica u Parizu, pa nije isključeno da će uslediti prekid

6:6 - Opet će odlučiti taj-brejk posle serije divnih poena koje su izveli igrači, od kojih je pobednički lob Đokovića u 11. gemu

5:5 - Živ je Nole! Izjednačenje

4:5 - Vraća brejk i drži se Nole... Još se igra! Iskoristio je Đoković treću brejk priliku u devetom gemu

3:5 - Novi brejk Bautiste! Đoković je sad u teškom položaju. Odlična kombinacija udaraca, uz agresivnu igru, omogućila je Špancu da stekne prednost i servira za set

3:3 - Pravi udarci, visok nivo, kratko i ubitačno, bez izgubljenog poena stiže Đoković do izjednačenja

2:3 - VRAĆA NOVAK BREJK! Zadržao je koncentraciju, rastrčao se kad je bilo najpotrebnije, stigao do 40:15 i iskoristio priliku da napravi ribrejk

1:3 - BREJK BAUTISTE AHUTA! Nije dobro, Đoković popušta u igri, jer je frustriran koliko je Španac pogodio linija na meču...

1:1 - Brejk, pa ribrejk! Novak odmah krenuo agresivno, oduzeo Bautisti Ahut servis, a onda izgubio svoj... Nikom ništa

DRUGI SET

6:7 (6:8) - Đoković je izgubio drugi set, jer je Bautista Ahut kaznio njegove neiškorišćene prilike. U taj-brejku, koji se igrao u mini serijama (3:0 za Španca pa 4:4, pa 6:4 za Ahuta, pa 6:6), Novak je spasao dve set lopte, ali ne i treću, koju je Bautista Ahut iskoristio posle početničke greške srpskog tenisera koji je zicer zakucao u mrežu. Nakon toga je "olupao" i slomio reket, a Španac je izjednačio rezultat na 1:1 u setovima

6:6 - Đoković je prokockao još dve set lopte i igraće se taj-brejk

5:5 - Novak ne koristi set loptu i to svojom greškom...

5:4 - Smiren je Đoković, dobro obavlja posao posle dva vezana gema rivala, koji će biti na ispitu jer servira za ostanak u drugom setu

4:3 - Bautista koristi prvu brejk priliku na meču i smanjuje prednost Đokovića. On je u sedmom gemu odigrao nekoliko "nemogućih" poena, a ključni, kada je loptica samo "liznula" liniju doneo mu je šansu da oduzme servis Đokoviću, što je i učinio. Novak je posle brejk šanse odlično izgradio poen, poslao Španca daleko od mreže, a onda kada je trebalo samo da podmetne reket i prebaci lopticu, pogrešio je i ona je ostala na njegovoj strani mreže.

4:1 - Bautista Ahut je prekinuo seriju Novaka Đokovića, ali to nije poremetilo srpskog igrača. On je u nastavku dobio gem bez izgubljenog poena i održao je vođstvo. Deluje vrlo sigurno na terenu i igra bez nervoze, sa sjajnim rešenjima za neugodne udarce protivnika

3:0 - Potvrđuje brejk Đoković i dobija peti gem u nizu

2:0 - Đoković koristi drugu brejk priliku od ukupno pet na meču! Iako je Španac odservirao dva asa u prvom gemu na svoj servis u drugom setu, teški uslovi za igru već se čitaju na licima igrača, Đoković je uspeo da prevaziđe sve te prepreke i stigne do prednosti već na startu drugog seta

PRVI SET

6:4 - Na veliku sreću propuštene prilike nisu uticale na Đokovićevu igru. Strpljivo je opet na servis rivala vrebao svoju šansu, naterao rivala na greške iz forhenda koji ga je odlično služio sve vreme, i posle 51 minut Novak vodi 1:0 u setovima

4:4 - Prve brejk šanse na meču, koje Đoković ne koristi. Najpre je Bautista dobro odreagovao , a onda je Novak napravio grešku. Posle drajv voleja odlično se snašao na mreži (40:30), ali je nakon toga posle dugog "šamaranja" loptice neočekivano, ali i loše "isekao" lopticu koja je završila sa njegove strane mreže. Španac nakon toga spasava gem na svoj servis i stiže do izjednačenja

3:3 - Još nema brejka, ali ima nervoze kod Đokovića. Ljut je srpski igrač zbog loših udaraca, ali i "čitanja" igre protivnika. Prvi put svoj gem dobio je na razliku, a Španac uzvratio "sa nulom".

2:2 - Novak kontroliše stvari, naročito kada servira. Upisao je već tri asa, ali je i Španac siguran. Za razliku od duela sa Munarom u prethodnom kolu, protiv Bautiste Ahuta Đoković igra mnogo duže poene.

1:1 - Đoković ubedljivo dobija gem na svoj servis, a potom propušta veliku šansu da duplira vođstvo. Imao je 30:0 na servis rivala, potom je žestoko mučio Španca, koji se na kraju isčupao