Za Milicu je 11. avgust taličan: Zlato, pa bronza!

Sjajna srpska tekvondistkinja Milica Mandić je 11. avgusta na Olimpijskim igrama u Londonu osvojila zlatnu medalju, a na isti dan šest godina kasnije - kući se vraća i sa bronzom.

Milica Mandić bronza Gran pri Moskva Izvor: MN PRESS

Velika medalja za Srbiju!

Olimpijska vicešampionka u tekvondou Milica Mandić osvojila je kasno sinoć bronzanu medalju na Gran priju u Moskvi.

Mandićeva je prvo savladala Hrvaticu Doris Pole 14:8, potom je bila bolja od Korejke An Sebo 8:5, da bi u polufinalu izgubila od Nazife Kus 4:2. Dugo je rezultat bio izjednačen, ali je Turkinja uspela da osvoji dva poena na samom kraju borbe.

Zanimljivo je da je baš 11. avgusta Milica Mandić osvojila zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Londonu, a šest godina kasnije okitila se na isti dan i bronzom.

"Ova medalja donela je našem sportu najbolju moguću poziciju u zemlji. Nadahnuti njenom medaljom hiljade i hiljade mladih ljudi počelo je da vežba tekvondo.Danas smo osvojili šestu medalju na Gran pri takmičenjima a ona izgleda i bori se baš kao i te 2012 godine. Milice, srećna ti godišnjica", poručio je njeg trener Dragan Jović

Mandićeva je na minulom Gran priju u Rimu osvojila srebro i još uvek je u igri za plasman na finale u Tokiju.