Remi hrabrih "delfina" protiv Hrvatske!

Izabranici Dejana Savića odigrali borben meč protiv favorizovanih "barakuda" i osvojili bod.

Vaterpolo - Svjetski kup - Srbija - Hrvatska 10-10 Izvor: MN PRESS

Hrvatska će osvojiti prvo mjesto u Grupi B Svetskog kupa, ali srpska reprezentacija ima razloga da bude ponosna iako je druga!

Ekipa Dejana Savića, drastično promijenjena u odnosu na Evropsko prvenstvo, osvojila je bod protiv Hrvatske, kojima je za najjači sastav nedostajao samo kapiten Maro Joković.

"Barakude" su vodile od početka meča, hrabri "delfini" su ostajali u igri i u posljednjem minutu imali i napad za vođstvo. Nisu uspjeli da steknu "plus", ali su na čelu sa sjajnim golmanom Lazarom Dobožanovim odbranili svoj gol, na kraju meča poslije kojeg zaslužuju samo pohvale.

Srbija - Hrvatska 10:10 (2:4, 3:2, 3:3, 2:1)

Raspucani Ognjen Stojanović bio je najbolji igrač srpskog tima sa četiri gola, Đorđe Lazić je postigao važna dva pogotka sa pozicije centra, a po jednom su se u strijelce upisali Nikola Jakšić, Dušan Mandić i braća Rašović - Strahinja i Viktor.

Sa druge strane, najefikasniji među "barakudama" bio je Ante Vukičević sa tri gola, dva je dao Lovre Miloš, a po jedan Fatović, Šetka, Bašić i Garsija.

S obzirom na konačan rezultat, Hrvatska je osvojila prvo mjesto u Grupi B poslije uvodne faze zahvaljujući gol razlici (50:22), dok će "delfini" na drugo mjesto sa identičnim brojem bodova (45:21) i ime potencijalnog rivala saznaće tokom večeri.

Četvrtfinale Svjetskog kupa u Njemačkoj zakazano je već za petak.

SRBIJA: Stojanović 4, Jakšić, Mandić, Lazić 2, S. Rašović, V. Rašović
HRVATSKA: Vukičević 3, Fatović, Miloš 2, Vrlić, Šetka, Bašić, Garsija

- KRAJ UTAKMICE, NERIJEŠENO! -

Četvrta četvrtina - 2:1

8' Bušlje šutira za pobedu, dve sekunde pre kraja, i promašuje. Jakšić je u međuvremenu dobio crveni karton.

8' Osam sekundi pre kraja, sudije su dosudile prekršaj u korist Hrvatske. Tucak traži tajm-aut.

8' Vrlić pravi faul u napadu... Srbija ima napad za pobedu!

8' IZJEDNAČENJE, 8:8! Viktor Rašović!  Odmah su "delfini" iskoristili izjednačenje!

7' Subotić postiže gol iz faula, ali ga sudije ne priznaju, dosudivši kontrafaul. Ironični osmeh Dejana Savića.

7' Bušlje šutira, a Dobožanov brani i ovo! Savić zove tajm-aut!

6' Šteta! Stojanović je šutirao za izjednačenje, a lopta je pomalo čudno odskočila o vodu i preskočila prečku.

5' 9:10 "Delfini" su tu! Stojanović je postigao četvrti gol, da vrati naš tim na gol zaostatka.

5' 8:10 Hrvatska opet vodi "plus 2". Mandić je dobio isključenje čuvajući centra, a Vukičević je to iskoristio.

4' Nažalost, dobro brani i Bijač. Viktor Rašović je pokušao da ga savlada sa distance, ali nije uspeo. Tucak zove tajm-aut.

3' Šteta... Mandić je našao Gavrila Subotića pred golom, dodao mu loptu, ali je on nije prihvatio. Srećom, na drugoj strani je raspoloženi Dobožanov! Tri uzastopne odbrane srpskog golmana!

2' Igrač više i ipak promašaj Strahinje Rašovića! Imao je dobru poziciju naš vaterpolista, a Bijač je odbranio.

1' Još jedno isključenje za "delfine". Drašović treći put mora van bazena i za njega je ovaj meč završen.

Treća četvrtina - 3:3

8' 8:9 "Delfini" su i dalje u igri! Savić je pozvao tajm-aut, Subotić tačno asistirao,  a Lazić opet postigao gol!

6' Nižu se isključenja srpskih vaterpolista. Vrlić je sada izbacio iz igre Lazića, a Tucak je zatražio tajm-aut.

5' 7:9 Mandić šutira u ranoj fazi napada, promašuje, a Vukićević se iskupljuje za promašeni peterac.

5' Hrvatska nije iskoristila peterac posle Lazićevog faula. Vukićević je šutirao snažno i pogodio prečku.

4' 7:8 Hrvatska odmah odgovara. Dobila je igrača više zbog faula Stojanovića, a precizan je bio Havijer Garsija.

3' 7:7 Srbija se opet vratila! Strahinja Rašović je dobio loptu na strani i poslao je pored stative u mrežu.

3' 6:7 Atraktivan gol Srbije. Viktor Rašović lepo asistira Laziću na poziciji centra,a on postiže svoj prvi gol.

2' 5:7 Faul Nikole Jakšića i peterac za Hrvatsku. I on ima dva isključenja. Gol za Hrvatsku postigao je Andrija Bašić.

1' Šteta... Subotić dobro šutira da izjednači, ali pogađa stativu.

Druga četvrtina - 3:2

8' Šut u poslednjoj sekundi, za izjednačenje, i odbrana Bijača.

8' Asanović je isključen na početku hrvatskog napada, a "delfini" su se odlično odbranili. Posle bloka, Dobožanov je uspeo i da spreči da ga Fatović lobuje.

5' 5:6 Odlično igra Stojanović! U ranoj fazi napada koristi igrača više da postigne svoj treći gol.

4' Dva igrača više za Hrvatsku (Jakšić, pa Rašović) i očekivan ishod - gol. Ponovo je strelac bio Miloš.

4' Dobožanov, pa Bijač u glavnim ulogama u ovim trenucima. Odlične odbrane oba golmana.

3' 4:5 Hrvatska opet vodi. Anđelo Šetka je iskoristio situaciju sa igračem više.

3' 4:4 Srbija se vratila! Dušan Mandić! Odličan šut iz ugla, pri bližoj stativi!

1' 3:4 Ponovo Ognjen Stojanović! Njegov drugi gol danas. Na drugoj strani, Drašović će morati da bude oprezan, jer je već dva puta isključen.

Prva četvrtina - 2:4

8' Napad Hrvatske na centra i dobra odbrana Dobožanova. Viktor Rašović nije uspeo da u preostalih sedam sekundi organizuje još jedan napad "delfina".

7' 2:4 Velika šansa za Josipa Vrlića, koju on ne propušta. Ostavio je za sobom Gavrila Subotića, okrenuo se i mirno pogodio.

6' 2:3 Nikola Jakšić! Odličan potez zlatnog "delfina" - posle okreta i u duelu sa dvojicom čuvara. Srbija je reagovala posle početnog minusa.

5' Šteta... Nestrpljiv napad našeg tima dok je imao igrača više u bazenu.

4' 1:3 Prvi gol za Srbiju! Strelac je Ognjen Stojanović, u situaciji sa igračem više u bazenu.

4' 0:3 Lovre Miloš donosi Hrvatima značajnu prednost, a Dejan Savić reaguje tajm-autom.

3' 0:2 Drašović je isključen, a Hrvati su to iskoristili. Gol je postigao Loren Fatović, sin Elvisa Fatovića, selektora Australije i legende hrvatskog vaterpola. Loren je postao poznat i zbog udaranja Filipa Filipovića na EP.

2' Hrvatska vodi. Strelac je Ante Vukićević, vaterpolista Marseja.

1' 0:1 Šteta... Bio je igrač više za Srbiju, ali nije iskorišćen.

Najava:

Bez obzira na sastav i na značaj meča, svaki duel Srbije i Hrvatske izaziva dodatnu pažnju. Tako je i ovog četvrtka u Nemačkoj, gde dve najjače vaterpolo reprezentacije igraju duel 3. kola Svetske lige.

"Delfini", aktuelni olimpijski i evropski šampioni, stigli su u Nemačku u izmenjenom i podmlađenom sastavu u odnosu na kontinentalni turnir u Španiji, na kojem su osvojili zlato. Sa druge strane, selektor "barakuda", aktuelnih svetskih prvaka, doveo je u Berlin najjači sastav, sa izuzetkom kapitena Mara Jokovića.

I jedni i drugi ostvarili su u prva dva kola ubedljive pobede. Danas će odlučivati o tome ko će osvojiti prvo mesto u tabeli Grupe B.

Danas u sastavu "delfina" neće biti Sava Ranđelović i Dimitrije Rističević.

Pratite tekstualni prenos derbija na MONDU!