VN Japana: Hamilton bez greške, na korak od nove titule

Aktuelni šampion iz redova Mercedesa ubjedljivo slavio na stazi Suzuka u šampionatu Formule 1

Luis Hamilton načinio je još jedan važan korak ka odbrani pehara šampiona Formule 1, pošto je slavio na trci za Veliku nagradu Japana.

Britanac za volanom Mercedesa iskoristio je pol-poziciju i bez trzavica i neizvijesnosti na Suzuki stigao je do trijumfa, ostvarivši prednost od čak 13 sekundi za prvim pratiocem.

To mu je bila 71. pobjeda u karijeri, deveta ove sezone, a čak šesta u Japanu u posljednjih sedam godina.

Mercedes je apsolutno dominirao na Suzuki, što potvrđuje i drugo mjesto Valterija Botasa.

Finac, za razliku od prethodne trke u Rusiji, kada je po nalogu iz boksa morao da pusti Hamiltona da pobijedi, ovoga puta borio se za drugo mjesto sa Maksom Ferštapenom i izašao je kao pobjednik.

Ferštapen, uzdanica Red Bula, zauzeo je treće mjesto, dok je četvrti bio Daniel Rikardo. Peti kroz cilj prošao je Kimi Raikonen, a drugoplasirani u generalnom poretku Sebastijan Fetel završio je kao šesti, nakon što je u osmom krugu imao "bliski susret" sa Ferštapenom.

Bodove u Japanu osvojili su i Serhio Perez (Fors Indija), Roman Grožan (Has), Esteban Okon (Fors Indija) i Karlos Sainc (Reno).

Hamilton je u Japanu završio odličan posao ka ostvarenju krajnjeg cilja - odbrani titule.

On sada ima 331 bod, čak 67 više od drugoplasiranog Fetela i već na narednoj trci u SAD, 21. oktobra, mogao bi i zvanično da osigura petu titulu prvaka Formule 1. Nakon toga ostaju da se izvezu još trke u Meksiku, Brazilu i Abu Dabiju.