KUP LEN: Dovedi Šapića radi trofeja

Aleksandar Šapić odveo je Šturm iz Čehova do prvog evropskog trofeja u klupskoj istoriji.

KUP LEN: Dovedi Šapića radi trofeja Izvor: MONDO

U finalu LEN kupa vaterpolisti ruskog vicešampiona bili su bolji od madjarskog Egera.

Prvi duel okončan je bez pobednika (8:8), a u revanšu na svom bazenu Šturm je slavio sa ubedljivih 12:7 (5:1, 5:2, 2:1, 0:3).

Kao iz snova započeo je domaćin meč. Šapić, Stratan i Garbuzov redom su pogadjali mrežu Madjara, da bi do kraja prve četvrtine Aleksandar Veliki i Garbuzov još po jednom matirali Zoltana Sečija.

Torpedovanje gostiju nastavilo se do poluvremena, na koje je Šturm otišao sa sedam golova viška (10:3), da bi Eger i definitivno bio potopljen početkom treće četvrtine, kada je na semaforu zasjalo 12:3.

Već tada navijači ruskog kluba, njih nešto više od tri i po hiljade na tribinama, i vaterpolisti u i oko bazena počeli su da slave. Opuštanje izabranika Aleksandra Ogorodnjikova u bazenu Madjari su kaznili sa četiri gola, kojima su ublažili poraz i izbegli potpunu blamažu.

Aleksandar Šapić sa četiri gola bio najefikasniji akter susreta. Druga dva srpska internacionalca koja brane boje Šturma Risto Maljković i Goran Krstonošić nisu uspeli da se upišu u strelce.