Borac sa Lešinarima slavio u Derventi

Rukometaši Borca m:tel nošeni podrškom svojih navijača upisali deveti trijumf u prvenstvu BIH. Prva pobjeda Slavije ove sezone!

RK Derventa - RK Borac 26-28 Lašinari uz Borac Izvor: MONDO/Goran Arbutina

RK  Borac m:tel savladao je Derventu 28:26 u gostima, gdje je imao i podršku svojih navijača, popularnih „Lešinara“.

Izabranici Mirka Mikića nastavili u seriju pobjeda u svim takmičenjima i pobijedili Derventu koja je imala minimalnu prednost na poluvremenu.

Domaći su vodili 15:14, ali je Borac uspio da preokrene u drugih 30 minuta i upiše konačnu pobjedu 28:26.

Rukometaši Borca u srijedu igraju odgođeni meč Premijer lige BIH protiv Sloge Gornji Vakuf – Uskoplje.

U vrlo važnom meču za plasman u plej-of Zrinjski je pobijedio Slogu Doboj 29:25 i sada je on sedmi sa 23 boda, dok su „ispod crte“ Sloga i Konjuh sa po 22, s tim da ekipa iz Živinica ima utakmicu manje.

Rukometaši Slavije upisali su prvu pobjedu ove sezone savladavši Leotar 23:22.