Borac m:tel zaustavljen u Gračanici

Gračanica je u derbiju 19. kola Premijer lige BiH kao domaćin savladala banjalučki Borac m:tel

Nakon osam sezona Borac je gostovao u Gračanici i izgubio!

Gračanica je u prvom dijelu sezone bila bolja od Borca u Boriku i večeras je pred punom dvoranom "Luke" pokazala da to nije bilo slučajno.

Domaćini su uz gromoglasnu podršku navijača izborili veoma važnu pobjedu i stekli šest bodova prednosti ispred trećeplasiranih Banjalučana.

Ali, stekli i dodatno samopuzdanje pred nastavak Premijer lige BiH.

Gračanica - Borac m:tel 24:20 (13:11)

Crveno-plavi su dobro otovrili meč i nakon što je Ljubišić odbranio sedmerac Hamidoviću došli do vođstva od dva gola prednosti, ali su domaći nakon 11 minuta igre poravnali rezultat, 5:5, a do kraja prvog dijela preuzeli inicijativu i na odmor otišli sa prednošću od dva gola, 13:11.

Domaćini su bolju igru nastavili na startu drugog poluvremena.

Borac je nakon četiri minuta igre zaradio dva brza isključenja, dok je Rađenović zbog oštrog starta na glavu protivnika dobio direktan crveni karton.

Gračanica potom odlazi na tri gola prednosti, 17:14, ali Banjalučani brzo postižu dva gola i dolaze do 17:16, potom imaju i napad za izjednačenje ali je Ahmetašević bio raspoložen na golu i inspirisao svoje saigrače koji koriste dva napada i ponovo odlaze na tri gola viška u 45. minutu, 19:16.

Borac je smanjio zaostatak i nekoliko minuta je na semaforu stajalo 19:17. Domaćini ponovo odlaze na plus tri, ali u već u narednom napadu ostaju sa igračem manje dvije minute i bivaju kažnjeni sedmercem.

Ipak, Bosić koji je ušao sa klupe sjajno brani pokušaj Unčanina i "momentum" ponovo odlazi na stranu Gračanlija koji su do kraja kontrolisali dešavanja na terenu i upisali pobjedu rezultatom 24:20.

Ovo je bio jubliarni deseti susret dva tima. Gračanica je slavila četiri puta, dok je šest susreta riješeno u korist Borca.

Crveno-plavi će u subotu u okviru četvrtfinala EHF Čelendž Kupa gostovati u Rumuniji ekipi ČSM Bukurešta.

Ovom pobjedom Gračanica je preuzela lidersku pozicije na tabeli od visočke Bosne, koja je poražena u Gornjem Vakufu od Sloge sa 27:23.

U jedom od derbi susreta Vogošća je na svom terenu pobijedila ekipu Konjuha sa 29:28 i preskočila ekipu iz Živinica na tabeli te zasjela na četvrto mjesto.