Banjalučani sa 11 medalja vicešampioni BiH

Karate klub Energija je na šampionatu Bosne i Hercegovine osvojio 11 medalja što je u generalnom plasmanu bilo dovoljno za drugu poziciju iza Regeneracije iz Velike Kladuše, koja je odbranila titulu.

Karate klub Energija vice[ampion BiH sa 11 osvojenih medalja Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

U Banjaluci je u nedjelju održano prvenstvo BiH za djecu na kojem je učestvovalo čak 104 kluba i 884 takmičara.

Energija je osvojila 11 medalja - tri zlatne, pet srebrnih i tri bronzane, što je u generalnom plasmanu donijelo drugo mjesto, kao i prošle godine.

Titulu je odbranio Karate klub Regeneracija, a Banjalučani su pokazali da su u borbama ipak neprikosnoveni.

"Uzeli smo sve medalje u borbama i ponosni smo što smo već šest godina najbolji klub u BiH što se tiče ove kategorije. Takođe smo ponovo i najbolji klub iz Republike Srpske. Čestitamo Regeneraciji na odbrani titule, kao i našim takmičarima koji su osvojili medalje, ali i onima koji to ovaj put nisu učinili. Zahvaljujemo se njihovim roditeljima koji su prepoznali naš kvalitet i koji nas podržavaju", izjavio je trener Energije Boris Popović i izrazio zahvalnost prijateljima kluba među kojima su i Grad Banjaluka i Ministarstvo porodice, omladine i sporta u Vladi RS.